Smer-SD v nasledujúcom období padne, tvrdí Hrdlička. A toto má nasledovať

20. 6. 2016 10:08

Komunistická strana Slovenska očakáva v nasledujúcom období pád vládnej strany Smer-SD zo súčasných pozícií. Spolu s tým však predseda strany Jozef Hrdlička upozorňuje na možné následky pre slovenskú ľavicu. „Strana Smer-SD v nasledujúcom období padne. A tento pád bude súčasne znamenať aj devalvovanie ľavicových hodnôt a ľavicovej politiky v očiach verejnosti,“ povedal Hrdlička na zasadnutí Ústredného výboru strany.

Smer-SD v nasledujúcom období padne, tvrdí Hrdlička. A toto má nasledovať
Foto: KSS
Popis: KSS
reklama

Predseda komunistov zároveň načrtol postup práce v najbližšom období. KSS sa chce po volebnom neúspechu orientovať na mobilizáciu všetkých personálnych zdrojov strany a v najbližšom období zamerať svoju pozornosť na prácu v regiónoch. Strana preto v rámci personálnych zmien vo vedení zvolila za nového podpredsedu strany Juraja Oberta.

Obert, ktorý je starosta obce Žitavany bude mať v kompetencii práve komunálnu politiku a otázku regiónov. Do Ústredného výboru a predsedníctva strany zároveň vedenie kooptovalo niekoľko mladších ľudí.

Komunisti avizujú aj spustenie aktivít zameraných na získavanie nových členov. Tieto aj ďalšie otázky chce vedenie KSS ďalej rozpracovať na celoslovenskom aktíve funkcionárov strany, ktorý je naplánovaný na september.

Autor: Tlačové oddelenie KSS
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama

Ďalšie články z rubriky

Medzinárodná skupina SYNOT má aj pre budúci rok ambiciózny plán

15:00 Medzinárodná skupina SYNOT má aj pre budúci rok ambiciózny plán

Management medzinárodnej skupiny SYNOT sa cez víkend opäť stretol na Cypre. V meste, kde sídli takme…