Prezident Kiska je po operácii

21. 8. 2015 13:50

Prezident Andrej Kiska je po dnešnej operácii v oblasti bedrového kĺbu pri vedomí. Operovali ho predpoludním vo fakultnej nemocnici v Plzni.

Prezident Kiska je po operácii
Foto: ReproFoto: facebook
Popis: Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky

Ako uviedol prezidentov hovorca Roman Krpelan, viac informácii o operácii povedia na brífingu, ktorý bude v nemocnici. Ako informovalo Tlačové oddelenie Kancelárie prezidenta, Kiska dlhodobo pociťoval bolesť v oblasti bedrového kĺbu, preto podstúpil konzervatívnu formu liečby, ktorá však nepriniesla želaný výsledok a bolesti pretrvávali. Lekári z nemocnice Ministerstva vnútra – Nemocnica Svätého Michala -konzultovali jeho stav a vyžiadali si odborný posudok aj od MUDr. Jána Grauzela, podpredsedu Slovenskej spoločnosti pre artroskopiu a športovú traumatológiu.

Na základe klinických vyšetrení, príznakov a vyčerpaní konzervatívnych možnosti liečby lekári odporučili prezidentovi operáciu miniinvazivnou endoskopickou technikou na niektorom vysokošpecializovanom pracovisku v zahraničí, medzi ktoré patrí aj fakultná nemocnica v Plzni. Prezident by mal byť hospitalizovaný tri dni.

Prezident Andrej Kiska informoval o plánovanej operácii predsedu Národnej rady Petra Pellegriniho a predsedu vlády Roberta Fica.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: SITA
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Medzinárodná skupina SYNOT má aj pre budúci rok ambiciózny plán

15:00 Medzinárodná skupina SYNOT má aj pre budúci rok ambiciózny plán

Management medzinárodnej skupiny SYNOT sa cez víkend opäť stretol na Cypre. V meste, kde sídli takme…