Zbierka na pomoc rodine zavraždenej Martiny Kušnírovej

1.3.2018 0:00

Tragédia, ktorá zasiahala rodiny zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, spojila nielen novinársku obec, ale najmä ich blízkych aj cudzích ľudí. Starosta obce Gregorovce, z ktorej pochádzala družka investigatívneho žurnalistu, vypísal oficiálnu verejnú zbierku na pomoc rodine zosnulej.

Zbierka na pomoc rodine zavraždenej Martiny Kušnírovej
Foto: TASR
Popis: Spomienka na zavraždených Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú
Starosta Gregoroviec Slavomír Verčimák, ktorý je, mimochodom, bývalý príslušník Štábu požiadaviek a dlhodobého plánovania Generálneho štábu ozbrojených síl SR, sa rozhodol pre vypísanie finančnej zbierky, aby pomohol rodine Martiny Kušnírovej nielen s pokrytím nákladov na poslednú rozlúčku s jedinou dcérou. 
 
„Asi najlepším vyjadrením súdržnosti a solidarity pre pozostalú rodinu našej spoluobčianky Martiny Kušnírovej je konkrétna pomoc. Z tohto dôvodu vyhlasujem finančnú zbierku pre rodinu Kušnírovú  nielen na pokrytie rôznych výdavkov spojených s touto tragickou udalosťou,“ napísal starosta v ozname na oficiálnej stránke obce Gregorovce. 
 
Prípadné finančné dary môžu ľudia vhadzovať priamo do schránky v jednej z predajní v Gregorovciach alebo zasielať na bankový účet SK 75 5600 0000 0004 2189 4030. 
 
Vyhlásenie zbierky prichádza v čase, keď polícia stále vyšetruje okolnosti dvojnásobnej vraždy Martiny Kušnírovej a jej snúbenca, investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Jeho posledný článok bol o prepojení talianskej mafie na vysoké politické kruhy na Slovensku, ale objavujú sa aj scenáre, podľa ktorých nemusela byť motívom vraždy práca na tejto téme. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: top
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

7:45 Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mob…