Tesco je férovým partnerom

17. 4. 2019 13:20

Viac ako 700 miliónov kusov – taký je počet výrobkov zo Slovenska, ktoré si minulý rok kúpili zákazníci v obchodoch Tesco. Spoločnosť sa tak radí medzi reťazce s najvyšším počtom predaných slovenských výrobkov.

Tesco je férovým partnerom
Foto: TESCO
Popis: TESCO je férovým partnerom

Spoločnosť Tesco pomáha rásť už 500 slovenským dodávateľom. Jedným z nich je aj mliekareň TAMI: „TAMI úspešne spolupracuje s Tescom už viac ako 16 rokov, počas ktorých nám stúpol ročný obrat až 60-násobne,” hovorí Ľubomír Valčuha, generálny riaditeľ spoločnosti. Okrem toho až 120 slovenských dodávateľov dodáva produkty pre vlastnú značku Tesco a mnohí tak vďaka Tescu vstupujú aj na zahraničné trhy.

„Spoločnosti Tesco záleží na úspechu lokálnych dodávateľov. Chceme s nimi budovať dlhodobé partnerstvá a samozrejme aj rozvíjať čestné a férové vzťahy,“ hovorí PR manažérka spoločnosti Tesco na Slovensku Lucia Poláčeková.

Malým slovenským dodávateľom a farmárom ponúka Tesco ako jediný reťazec možnosť vzdelávania a školení v rámci programu Farmársky grant, ktorý funguje už 6 rokov. Reťazec je otvorený spolupráci s ďalšími výrobcami, ktorí ho v prípade záujmu môžu kontaktovať na stránke www.tesco.sk/tesco-sr/kontakty.

 

 

 

 

 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

DIKY MOC za pomoc. Projekt, ktorý spája seniorov a mládež má za sebou pilotnú fázu

15:50 DIKY MOC za pomoc. Projekt, ktorý spája seniorov a mládež má za sebou pilotnú fázu

Celoslovenský projekt zameraný na sociálnu inklúziu a medzigeneračnú spoluprácu v oblasti nových mé…