Na čele novej asociácie Heritage Hotels of Europe stojí Slovák Ján Svoboda

13.4.2018 18:30

Heritage Hotels of Europe je názov novej hotelovej organizácie pre európsky cestovný ruch, do ktorej sa spojili asociácie Schlosshotels & Herrenhäuser, Historic Hotels of Slovakia a Hungarian Castle Hotels Association. Združujú viac ako 100 historických hotelov v 9 krajinách. Sú medzi nimi umelecké a kultúrne historické skvosty ako zámok Leopoldskron v Salzburgu, secesný hotel Elizabeth v Trenčíne alebo zámocký hotel Szidónia v Röjtökmuzsaj neďaleko Neziderského jazera. Prezidentom novej asociácie sa stal skúsený slovenský hoteliér Ján Svoboda.

Na čele novej asociácie Heritage Hotels of Europe stojí Slovák Ján Svoboda
Foto: archív Jána Svobodu
Popis: Ján Svoboda (na snímke vpravo)
Touto exkluzívnou spoluprácou dávajú traja zakladajúci prezidenti Eszter Gulyás (Maďarsko), Ján Svoboda (Slovensko) a Max Eidlhuber (Rakúsko) silný signál: fúzia predstavuje novú celoeurósku sieť hotelov, ktoré posilnia kultúrny turizmus, ten čaká veľká budúcnosť, z tejto spolupráce budú profitovať hotely, ako aj cestujúci.
 
Heritage Hotels of Europe v súčasnosti kombinuje hotely v Rakúsku, Maďarsku, Slovensku, Českej republike, Slovinsku, Taliansku, Chorvátsku, Nemecku a Švajčiarsku. Architektonické diela ako Zámok Leopoldskron v Salzburgu, zámok Schönbrunn s jeho Grand Suite vo Viedni, Hotel Elizabeth či tatranské Grandhotely sú rovnako atraktívne ako zámok Szidónia v Maďarsku alebo Villa le Barone v Toskánsku. Cieľom je ponúknuť široku paletu historických hotelov po celej Európe, pripravuje sa vstup ďalších nových krajín, aby bola ponuka ešte zaujímavejšia.
 
 
Zrekonštruovaný Hotel Elizabeth v Trenčíne. Zdroj: TASR
 
„Záujem turistov o špeciálne ubytovanie spojené s históriou a  tradíciou rastie,“ zhodujú sa všetci traja iniciátori. Hoteliéri sú nadšení spoluprácou zameranou na podporu pobytov v historických budovách. To len podčiarkuje, že prvotriedna ponuka, autenticita a štýl v kombinácii s dobrým pomerom cena/výkon sú vyžadované viac ako kedykoľvek predtým.
 
Či už je to rytiersky hrad, elegantný zámoček, ctihodný mestský palác alebo romantický kaštieľ, hoteliéri, čoby dedičia historických pestovaných kultúrnych hodnôt, pracujú na zachovaní originality budov a kvalitnom produkte cestovného ruchu. „Spojenie európskych hotelov je pozvánkou na poznávanie histórie a kultúrneho dedičstva s presahom hraníc zjednotenej Európy,“ hovorí Ján Svoboda, prezident asociácie Heritage Hotels of Europe.
 
Ján Svoboda je hoteliér s dlhoročnými skúsenosťami a množstvom ocenení (Hoteliér roka 2015, World Luxury Hotel Awards 2016 a 2017, Historic Hotels of Europe Awards 2015 a 2016, European Boutique Hotel Award 2017), prezident asociácie Historické hotely Slovenska, viceprezident Zväzu cestovného ruchu SR a viceprezident Zväzu hotelov a reštaurácii SR, jediný člen European Hotel Managers Association zo Slovenska. 
 
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Hrajte LOTO a vyhrajte 5 x 5 osobných automobilov. Miliónové Vianoce pokračujú!

0:00 Hrajte LOTO a vyhrajte 5 x 5 osobných automobilov. Miliónové Vianoce pokračujú!

PR ČLÁNOK Miliónové Vianoce s TIPOSom úspešne odštartovali a potrvajú až do 30. decembra tohto roka.…