Letíte na dovolenku? TOTO by ste mali vedieť, ide aj o vaše nohy!

27.6.2019 11:45

Čas letných dovoleniek je tu. Zrejme už poznáte svoju destináciu, aké cestovné poistenie uzavriete a aj čo si zbalíte do batožiny. Podceniť prípravu na dovolenku sa nevypláca, no myslíte aj na svoje nohy? Na mieste je včasná cielená výživa nôh, pretože dolné končatiny trpia najviac pri ceste autom, autobusom, vlakom či lietadlom.

Letíte na dovolenku? TOTO by ste mali vedieť, ide aj o vaše nohy!
Foto: freepik.com
Popis: Ilustračná snímka

Aj vaše nohy zvyknú zväčšiť svoj objem počas dlhého cestovania? Niekedy dokonca až tak, že ak ich máte bosé, je problém si topánky obuť späť?

Netýka sa to len vás, s podobným problémom sa stretáva mnoho Slovákov. Limitovaný pohyb počas cestovania vyvoláva nepohodlie až napätie, čo je spôsobené zlým prúdením krvi a jej hromadením v oblasti členkov a lýtok.

Let je najväčšou záťažou

Spomedzi ostatných dopravných prostriedkov predstavuje let najväčšiu záťaž na organizmus. K zhoršenému komfortu totiž prispievajú aj ďalšie faktory, ako napríklad znížená vlhkosť vzduchu v lietadle.

Tá vzniká asi po 30 minútach letu, z priemerných 60–70 % na čerstvom vzduchu klesá zhruba na tretinu. To vedie k dehydratácii organizmu a k zníženiu viskozity krvi v organizme.

Dehydratáciu spôsobuje aj príjem nevhodných tekutín s obsahom kofeínu (káva, čaj) ako aj nadmerná konzumácia alkoholických nápojov.

Hypoxia je ďalším nepriaznivým faktorom. Ide o menšie až nedostatočné množstvo kyslíka pre telesný metabolizmus, než na aký je organizmus bežne zvyknutý.

Hypoxia je prítomná vo všetkých lietadlách bez výnimky a spôsobuje ju pokles atmosferického tlaku vzduchu, tým aj parciálneho tlaku kyslíka v kabíne lietadla v závislosti od aktuálnej výšky letu.

Ako si pomôcť?

Dostatok cielenej výživy však môže vaše nohy pripraviť do skvelej formy, aby cestu hoci aj lietadlom zvládli komfortnejšie. Výživu im však treba dopriať ideálne už mesiac pred cestou.

Prvá voľba Slovákov

Výživové doplnky Mobivenal micro simple a Mobivenal micro sú vyhľadávané Slovákmi, ktorí dbajú na dostatočnú a cielenú výživu svojich nôh. Ich kondícia sa môže zhoršovať nielen s pribúdajúcim vekom, ale aj vplyvom dlhého státia, sedenia alebo častého či dlhodobého cestovania.

A cesta na letnú dovolenku nie je žiadnou výnimkou.

Aktuálnou jednotkou na trhu výživových doplnkov s obsahom účinných látok diosmín a hesperidín sú prípravky MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple, pričom Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete (prírodný výťažok z Pagaštanu konského).

Flavonoidy diosmín a hesperidín majú antioxidačný účinok, takže pôsobia protizápalovo. Escín má schopnosť redukovať zápal a opuch1 .

Výživový doplnok MOBIVENAL micro a MOBIVENAL micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu, ktorý je navyše aj cenovo dostupný.

Viac informácií o výživových doplnkoch Mobivenal nájdete na stránke www.mobivenal.sk, alebo na Facebook stránke Mobivenal.

1 Zdroj: Ramelet a kol., Clin. Hemorheol. Microcirc.33, 2005

Táto správa je PR článkom.

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Raši: V podpore malých a stredných podnikov budeme pokračovať

16:47 Raši: V podpore malých a stredných podnikov budeme pokračovať

Úrad podpredsedu vlády SR (ÚPVII) pre investície a informatizáciu už druhý rok podporuje slovenské m…