Rodičia, pozor! Neznámi ľudia lákajú deti do tmavej dodávky

1.2.2018 14:00

Polícia v posledných dňoch zaznamenala v okrese Dunajská Streda prípady, keď neznáme osoby lákali deti do dodávky. V obci Horná Potôň bol zaznamenaný pohyb tmavej dodávky bez evidenčných čísiel. Osoby sa deťom prihovárali a snažili sa ich pod zámienkou odvozu domov dostať dnu. Deti sa zachovali správne, keď pomoc cudzích ľudí odmietli.

Rodičia, pozor! Neznámi ľudia lákajú deti do tmavej dodávky
Foto: Facebook/Polícia SR
Popis: Ilustračná fotografia

"Ďalší prípad nám avizovali v služobnom obvode Veľký Meder, 11-ročný školák uviedol rodičom, že ho mala pri presune zo školy na bicykli sledovať asi 500 metrov tmavá dodávka. Všetky získané informácie preverujú policajní kriminalisti po operatívnej línii," informovala vo štvrtok krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová. 

Policajti, ako uviedla, úzko spolupracujú s vedením školy v obci Horná Potôň, kde sa prijali po dohode s políciou viaceré preventívne opatrenia. Zároveň informovali aj školy v ostatných obvodoch okresu Dunajská Streda a v okrese Galanta.

Polícia v súvislosti s prípadmi apeluje na rodičov a blízkych, aby upozornili deti na uvedenú situáciu. Odporúčame, aby sa deti pohybovali pokiaľ možno vo väčších skupinách, menšie deti pod dozorom dospelého. Na ponuky od cudzích osôb aby nereagovali a pokiaľ možno aj deti ihneď kontaktovali políciu na bezplatnú linku 158.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Ministerka Martina Lubyová ocenila učiteľov Žilinského kraja

15:00 Ministerka Martina Lubyová ocenila učiteľov Žilinského kraja

Z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR Martiny Lubyovej si v utorok 10. apríla 2018 pr…