Česko je prekvapujúco primitívne a Zeman je pohroma, napísal Štefan Hríb

31. 1. 2018 14:11

Šéfredaktor slovenského týždenníka .týždeň Štefan Hríb v komentári na Echo24.cz napísal, že slobodné voľby rozhodli, Babiš a Zeman „budú kaziť nielen Česko, ale aj strednú Európu“. O víťazstve Zemana okrem iného rozhodla „plebejskosť mimopražského Česka“. Mýtus o prozápadnom a reformnom Česku je podľa neho v troskách. „Česko je – a to dlhodobo – skôr ustráchané, sebecké a uzatvorené do seba. A je aj prekvapujúco primitívne,“ uviedol. Trojica Zeman, Babiš, Okamura je podľa neho pre ČR rovnakou pohromou, akou boli pre SR Mečiar, Slota a Fico. Zemanovo víťazstvo sa podľa jeho slov zrodilo na šírení lží a strachu.

Česko je prekvapujúco primitívne a Zeman je pohroma, napísal Štefan Hríb
Foto: TASR
Popis: Štefan Hríb
reklama

Hríb vo svojom texte na Echo24.cz okrem iného píše, že Česko má veľmi rád, aj preto mu neprial duo Babiš – Zeman. „Dvoje slobodné voľby však rozhodli, že práve títo dvaja budú kaziť nielen Česko, ale aj strednú Európu,“ podotkol Hríb a zanalyzoval, čo podľa neho rozhodlo o Zemanovom víťazstve. „Rozhodla tiež plebejskosť mimopražského Česka. Mýtus o prozápadnom a reformnom Česku, ktorý v prospech rozdelenia Československa živil Václav Klaus, je v troskách. Česko je – a to  dlhodobo – skôr ustráchané, sebecké a uzatvorené do seba. A je aj prekvapujúco primitívne,“ uvádza Hríb.

Pre Česko považuje za katastrofu trojicu Zeman, Babiš a Okamura (líder SPD). Podľa neho je to pre našich susedov podobná katastrofa, akou boli pre Slovensko vlády Mečiara, Slotu a Ľuptáka či tria Fico, Mečiar, Slota.

 

„Zemanovo víťazstvo sa zrodilo na šírení lži a strachu. A nejde len o virtuálnych utečencov. Po Babišovi ide o ďalší triumf technológie chladnej moci, odstrihnutej od faktov aj záujmov krajiny. Pozerať sa na manipulácie televízie Barrandov a skrotenosť babišovských médií znamenalo vrátiť sa pred rok 1989. Stav, keď sa z výsledku viac tešia Moskva a Peking než Praha, je blízky vlastizrade. Túto však nespáchali politici, ale národ,“ uzavrel Hríb s tým, že toto je dnes, a môže sa začať poctivá liečba. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Lukáš Petřík
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Macron je úplne mimo! Babiš pre PL odpálil prezidenta Francúzska

10:30 Macron je úplne mimo! Babiš pre PL odpálil prezidenta Francúzska

Český premiér Andrej Babiš v obsiahlom vyjadrení pre PL odmieta návrhy francúzskeho prezidenta Macro…