Matovič môže mať problém. NAKA v jeho rodinnej firme regionPRESS zasiahla na základe obvinení z krátenia dane a poistného

13. 8. 2015 17:30

Proti spoločnosti regionPRESS vedie národná kriminálna agentúra (NAKA) trestné stíhanie už od júna. NAKA preveruje Matovičovu rodinnú firmu v súvislosti s krátením dane a poistného. „RegionPRESS podľa národnej kriminálnej agentúry poskytol od roku 2011 do roku 2014 reklamné služby rôznym, najmä politickým subjektom. Firma si vraj do účtovníctva zaúčtovala také faktúry a platby, ktorých skutočnú výšku napokon znížili fiktívnou zľavou až do výšky 90 percent,“ uviedla vo svojom vysielaní televízia TA3.

Matovič môže mať problém. NAKA v jeho rodinnej firme regionPRESS zasiahla na základe obvinení z krátenia dane a poistného
Foto: SITA
Popis: Igor Matovič

V stredu 12. augusta vtrhla do centrály Matovičovej rodinnej firmy regionPRESS v Trnave polícia spolu s vyšetrovateľmi NAKA. Na príkaz prokurátora mali muži zákona skopírovať dáta o účtovníctve zo serverov. Namiesto toho však odniesli celé dátové zariadenia, čo vyvolalo reakciu predsedu hnutia OĽaNO. Igor Matovič na tlačovej besede obvinil políciu, že koná nad rámec pokynov prokurátora a prekračuje svoje povinnosti.

Dátové zariadenia vrátili v ten istý deň

Bez serverov by firma regionPRESS nemohla poslať svojim zamestnancom včas výplaty a polícia po tlačovej besede Igora Matoviča vrátila dátové zariadenia do sídla spoločnosti ešte v ten istý deň, ako ich zhabala, a urobila si z nich kópie. Kým Matovič hovorí o tom, že NAKA robila prácu navyše, polícia sa bráni. Podľa policajného hovorcu Michala Slivku museli v regionPRESSe zasiahnuť, pretože firma dobrovoľne nevydala počítače na vykonanie prehliadky.

Pripomeňme, že vlaňajšia kauza nahrávky telefonického rozhovoru medzi predsedom OĽaNO Igorom Matovičom a lídrom strany Sieť Radoslavom Procházkom bola práve o tom, že Procházka bol údajne ochotný zaplatiť Matovičovej firme za reklamu bez bločku, aby sa vyhol plateniu dane. Paradoxne práve pre nepriznané dane z inzercie teraz ide národná kriminálna agentúra po Matovičovej firme. Podľa vyšetrovateľov NAKA regionPRESS v rokoch 2011 až 2014 poskytoval reklamný priestor politickým stranám, ale faktúry za tieto služby firma znižovala fiktívnou zľavou až do výšky 90 percent.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Tomáš Pilz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Exkluzívne rokovania Enelu o predaji Slovenských elektrární s českým EPH sú už v plnom prúde

17:00 Exkluzívne rokovania Enelu o predaji Slovenských elektrární s českým EPH sú už v plnom prúde

Talianska energetická spoločnosť dnes oznámila, že začala exkluzívne rokovania o predaji 66-percentn…