Je Matovič blázon? Obávam sa, že v politike po dnešnom dni Igor definitívne skončil, myslí si komentátor Lovaš

14. 8. 2015 14:39

„Správy z dnešného predpoludnia na mňa pôsobili tak trochu ako chorobopis psychiatrického pacienta. Igor, vystupujúci ako politik, najprv zverejnil, že predseda vlády má aj s manželkou na Belize schránkovú firmu a v nej 674.546.004,42 amerických dolárov,“ píše na serveri Aktuality.sk svoj názor na ranné Matovičovo vystrájanie rehoľný kňaz a bývalý investigatívny novinár Karol Lovaš.

Je Matovič blázon? Obávam sa, že v politike po dnešnom dni Igor definitívne skončil, myslí si komentátor Lovaš
Foto: SITA
Popis: Igor Matovič
reklama

Líder OĽaNO Igor Matovič dnes predpoludním na svojom facebookovom profile obvinil predsedu vlády Roberta Fica, že vraj si so svojou manželkou ešte pred siedmimi rokmi založil schránkovú firmu v Belize. O dve hodiny na to zvolal tlačovku, na ktorej sa vyjadril, že on vlastne nevie povedať, že či má premiér v Belize schránkovú firmu, pretože pri písaní facebookového statusu z rána vychádzal z anonymu. Nuž, čo na to povedať?

Patrí Matovič na psychiatriu?

Karol Lovaš na portáli Aktuality.sk píše, že „politik, robiaci senzácie z anonymných udaní, by celkom určite nemal sedieť na bratislavskom hradnom vŕšku, ale o pár kilometrov ďalej. V pezinskej Pinelovej nemocnici by našiel dostatočný počet relevantných partnerov pre svoje ´adolescentné´ hry“. Vo svojom komentári pokračuje: „Obávam sa, že v politike po dnešnom dni Igor definitívne skončil. V opačnom prípade si miesto v Pezinku zaslúžia všetci, ktorí budú trnavského Igora brať aj naďalej, čo i len trochu vážne.“

Matovič je o svojej pravde skalopevne presvedčený

Šéf OĽaNO si svoj facebookový status po tlačovke trošku upravil. „Pred pár dňami som dostal do schránky dve informácie. Jedna bola list o tom, že „Pán vystupujúci ako predseda vlády“ si spoločne s manželkou v roku 2008 založili schránkovú firmu na Belize. Druhá o spôsobe, ako sa tento účet má napĺňať. Je to cca 30 rôznych dokumentov - kópií zmlúv, faktúr..., ktoré vyzerajú vcelku hodnoverne. Potrebujem pár dní, maximálne týždňov, aby som si informácie na nich uvedené pospájal, overil ich hodnovernosť,“ píše Matovič. Nepochybuje však o tom, že informácie, ktorými disponuje, sú podľa neho pravdivé na 99 percent.  

Facebookový status Igora Matoviča po tlačovke


 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Veronika Žilková
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Exkluzívne rokovania Enelu o predaji Slovenských elektrární s českým EPH sú už v plnom prúde

17:00 Exkluzívne rokovania Enelu o predaji Slovenských elektrární s českým EPH sú už v plnom prúde

Talianska energetická spoločnosť dnes oznámila, že začala exkluzívne rokovania o predaji 66-percentn…