Eštokovo ministerstvo posudzuje 11 nehnuteľností pre ubytovanie troch najvyšších ústavných činiteľov (video)

0

13.6.2024 (SITA.sk) – Rezort vnútra momentálne posudzuje 11 nehnuteľností pre potencionálne ubytovanie prezidenta, predsedu parlamentu a predsedu vlády. Uviedol to na tlačovej konferencii minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v súvislosti s tým, že vláda v stredu mimo iného odsúhlasila trom najvyšším ústavným činiteľom právo na „primerane vybavenú nehnuteľnosť“.

Myslím si, že ten proces sa nejako vykryštalizuje počas leta,” povedal minister. Finálne vybrané nehnuteľnosti budú podľa neho následne bezpečnostne uspôsobené.

Minister tiež pripomenul, že po novom budú mať právo na ochranu okrem ústavných činiteľov všetci predsedovia parlamentných politických strán a toto právo bude zákonom definované. Nebude teda podliehať rozhodnutiu vlády.

Bavíme sa aj o zabezpečovaní ochrany fyzickej aj ochrany pri zabezpečovaní ich obydlia, ” dodal Šutaj Eštok.

Zabezpečenie bývania pre ústavných činiteľov aj ochrana politických lídrov vyplýva z návrhu zákona o niektorých opatreniach na zlepšenie bezpečnostnej situácie v SR („lex atentát”), ktorý v stredu schválila vláda. Návrh takisto zavádza napríklad právo doživotnej renty pre vyslúžilých premiérov a šéfov parlamentu, pokiaľ budú vo funkcii dve volebné obdobia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Lex-atentát, Minister vnútra SR, Ochrana, Predseda parlamentu, Predseda vlády, Prezident SR, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Ubytovanie
Zdroj: SITA.sk – Eštokovo ministerstvo posudzuje 11 nehnuteľností pre ubytovanie troch najvyšších ústavných činiteľov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -