Hizballáh vypálil na Izrael stovky rakiet. Niektoré boli zneškodnené, uviedla izraelská armáda

0

13.6.2024 (SITA.sk) – Približne 160 rakiet v stredu ráno vypálili na sever Izraela z územia Libanonu. Referuje o tom web news.sky.com s odvolaním sa na izraelskú armádu. Z Libanonu najprv vypálili 90 rakiet a neskôr ďalších 70.

Niektoré rakety boli zneškodnené, v niekoľkých oblastiach na severe krajiny boli zaznamenané zásahy, v dôsledku ktorých vypukli na viacerých miestach požiare. Podrobnosti sú v štádiu vyšetrovania,“ uviedla izraelská armáda. Tamojší záchranári nehlásili žiadne zranenia ani úmrtia.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Raketový útok nastal po smrti vysokopostaveného veliteľa Hizballáhu Taleba Abdulláha pri predpokladanom izraelskom nálete niekoľko hodín predtým. Abdulláh bol považovaný za jedného z najvyšších predstaviteľov Hizballáhu zabitých od vypuknutia nepriateľských akcií v októbri minulého roka.

Hnutie sa neskôr prihlásilo k zodpovednosti za raketové útoky. Uviedlo, že sa zameralo na niekoľko izraelských vojenských objektov a že útoky sú odvetou za smrť Abdulláha.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Hizballáh vypálil na Izrael stovky rakiet. Niektoré boli zneškodnené, uviedla izraelská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -