Česká polícia zadržala nebezpečného cudzinca, pre obavy z teroristického útoku je však naďalej v pohotovosti

0

10.6.2024 (SITA.sk) – Pre obavy z možného teroristického útoku je česká polícia od soboty v pohotovosti. Zvýšené bezpečnostné opatrenia sa týkajú predovšetkým Prahy.

V nedeľu síce zadržali nebezpečného cudzinca z Južnej Ameriky, ale bezpečnostné opatrenia naďalej platia. Informuje o tom web Novinky.cz, ktorému to potvrdila pražská policajná hovorkyňa Eva Kropáčová.

Informáciu o zvýšených bezpečnostných opatreniach priniesol v noci zo soboty na nedeľu server iDnes.cz, podľa ktorého sa hrozba mala týkať útoku na tuzemskú infraštruktúru.

Zvýšené bezpečnostné opatrenia potvrdil aj český minister vnútra Vít Rakúšan: „Polícia aktuálne podniká preventívne opatrenia. Polícia nemá informácie o bezprostrednom ohrození,” uviedol.

Podozrivú osobu policajti zadržali a v súčasnosti prebiehajú prvotné úkony trestného konania v súvislosti s podpaľačským útokom v Prahe 9. Trestné stíhanie zadržanej osoby sa nezačalo,” uviedol štátny zástupca Martin Bílý z Hlavného štátneho zastupiteľstva v Prahe. Viac podrobností podľa neho zatiaľ nie je možné poskytnúť vzhľadom na prípravné konanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Česká polícia, Český minister vnútra, teroristická hrozba, teroristický
Zdroj: SITA.sk – Česká polícia zadržala nebezpečného cudzinca, pre obavy z teroristického útoku je však naďalej v pohotovosti © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -