Idem z procedúry na procedúru a medzitým odvolím. Ľudia majú radosť z možnosti hlasovať priamo v kúpeľoch (video+foto)

0

9.6.2024 (SITA.sk) – Voľby do Európskeho parlamentu sa o 7:00 začali aj v Bardejovských Kúpeľoch. Volebnú miestnosť, ktorú v prevažnej miere využívajú najmä kúpeľní hostia, otvorili v hoteli Ozón. Ako agentúru SITA informovala predsedníčka miestnej okrskovej volebnej komisie Mária Hankovská, ide o 21. okrsok mesta Bardejov.

Hlasovanie v spoločenskej miestnosti

„Je tu zapísaných 228 trvalých voličov a chodia k nám aj kúpeľní hostia. Za prvú hodinu odvolili najmä kúpeľní hostia, iba traja boli domáci. Hlasujúcich na volebné preukazy už máme cez 25. Priebeh je zatiaľ pokojný,” bilancovala Hankovská.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

Oproti druhému kolu prezidentských volieb, keď pred volebnou miestnosťou stáli ľudia už pred jej otvorením, je podľa nej zatiaľ záujem o eurovoľby nižší. „Voličov je pomenej, ale uvidíme, ako sa to vyvinie počas dňa. Očakávame 30- až 40-percentnú účasť,“ prognózuje predsedníčka komisie, podľa ktorej hostia možnosť voliť priamo v kúpeľoch oceňujú. „Inak by asi voliť nemohli. Aj my sme radi, že sa ľudia môžu vyjadriť k týmto ´európskym´ voľbám,“ dodala Hankovská.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Európskeho parlamentu na Slovensku 2024 (fotografie)

Na volebný okrsok sa v hoteli zmenila spoločenská miestnosť. Viacerí voliči z radov kúpeľných hostí využili na hlasovanie čas podávania raňajok.

Kúpeľní hostia majú radosť

Vo volebnej miestnosti sa tak tvorili menšie rady čakajúcich. „Veľmi sa tešíme, že volebná miestnosť je priamo v kúpeľoch a netreba chodiť do mesta a voliť môžeme priamo tu. Ja chodím na voľby bežne medzi prvými a potom sledujem, ako to celé dopadne,” uviedla Anna Ondušková z Michaloviec, ktorá si vybavila hlasovací preukaz, aby mohla voliť aj mimo miesta trvalého pobytu.

„Veľmi mi záleží na tom, kam sa bude uberať naša republika a spravovanie našej krajiny. Verím, že sa do Európskeho parlamentu dostanú správni ľudia, aby sme sa tu na Slovensku cítili bezpečne a dobre,” zdôvodnila svoju účasť na eurovoľbách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Voľby do Európskeho parlamentu 2024 v Bardejovských kúpeľoch (fotografie)

Pravidelnou účastníčkou volieb je aj 72-ročná Anna Ručková, ktorá do kúpeľov prišla z okresu Nové Zámky. „Na voľby chodím stále, ani jedny som nevynechala. Tieto voľby považujem za dôležité, lebo Slovensko je taký malý štát, že v Európskom parlamente potrebuje silných zástupcov, aby nás tam ´neudupali´ silné štáty,” uviedla Ručková.

Ocenila možnosť voľby priamo v kúpeľnom zariadení, kde je ubytovaná. „Bála som sa, lebo minule sme boli v Tatrách a hľadali sme volebné miestnosti a ledva sme ich našli. Toto je ale vynikajúce, rovno idem z procedúry na procedúru a medzi tým som navštívila volebnú miestnosť,” vysvetlila. Kapacita ubytovania v Bardejovských kúpeľoch je 1 112 lôžok.https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/06/eurovolby-v-bardejovskych-kupeloch.mp4

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Idem z procedúry na procedúru a medzitým odvolím. Ľudia majú radosť z možnosti hlasovať priamo v kúpeľoch (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -