Tesco sa rozhodlo pomáhať obetiam domáceho násilia unikátnym spôsobom a svoju pomoc rozšírilo aj o deti

0

4.6.2024 (SITA.sk) – Obchodný reťazec Tesco sa rozhodol pomáhať obetiam domáceho násilia a v jeseni minulého roka pre nich spustil unikátny systém pomoci. Ako uviedla personálna riaditeľka Tesca Renáta Vozárová, násilie sa nedotýka len dospelých, ale zasahuje aj deti, ktoré s nimi žijú.

Nové opatrenia

Spoločnosť sa preto rozhodla reagovať na požiadavky svojich kolegýň aj kolegov a podporu preto najnovšie rozšírila aj na neplnoleté deti, o ktoré sa obete násilia starajú. Uviedla Vozárová a dodala, že nové opatrenia budú zahŕňať aj ďalšie finančné možnosti, ako vykryť náklady pri novom štarte bez agresora.

Väčšina násilných činov páchaných na ženách alebo mužoch sa deje doma za zavretými dverami, kde okrem detí nie sú prítomní žiadni svedkovia. Samotné deti sú pritom rovnako obete, či už priamo zasiahnuté násilím, alebo prostredím, v ktorom vyrastajú.

„Aj na základe spätnej väzby od našich kolegýň a kolegov sme sa rozhodli rozšíriť podporu obetiam domáceho násilia aj o pomoc pre tých, ktorí sa starajú o neplnoleté dieťa, ktoré sa stalo obeťou domáceho násilia. Zároveň chceme povzbudiť všetkých kolegov a kolegyne, aby boli všímaví a citliví voči svojmu okoliu, a ak viete o niekom, pre koho je domov tým najhorším miestom, nenechajte to tak.“ povedala Vozárová.

#UžStačilo

Personálna riaditeľka spresnila, že súčasťou pomoci je napríklad päť dní plateného bezpečného voľna pri sťahovaní, návšteve krízového centra či pri stretnutí s právnikom, sprevádzanie obete k psychológovi alebo na políciu, finančná aj produktová pomoc, možnosť nových kontaktných údajov či vstup na pracovisko iným východom alebo vchodom a systém ľudskej podpory od kolegov a kolegýň podľa potreby obete.

Zároveň dodala, že po novom môžu kolegovia a kolegyne v ich spoločnosti na vykrytie nákladov využiť okrem finančnej pomoci z Tesco Anjela aj sociálnu pôžičku či nenávratnú výpomoc. Súčasťou boja spoločnosti proti domácemu násiliu je aj kampaň s heslom „Všade dobre, doma najhoršie? a s označením #UžStačilo.“

Viac k témam: #užstačilo, Domáce násilie, Finančná pomoc
Zdroj: SITA.sk – Tesco sa rozhodlo pomáhať obetiam domáceho násilia unikátnym spôsobom a svoju pomoc rozšírilo aj o deti © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -