Najväčšia ukrajinská vodná elektráreň sa po ruskom útoku ocitla v kritickom stave, museli zastaviť výrobu

0

3.6.2024 (SITA.sk) – Vodná elektráreň Dnipro v ukrajinskom meste Záporožia sa ocitla v kritickom stave po tom, ako ju v noci na sobotu zasiahli ruské sily.

Elektráreň zastavila výrobu

Ako referuje web Kyiv Independent, vo vysielaní národnej televízie to povedal gubernátor Záporožskej oblasti Ivan Fedorov. Najväčšia a najznámejšia vodná elektráreň na Ukrajine podľa Fedorova zastavila výrobu elektriny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vodná elektráreň Dnipro je v súčasnosti v kritickom stave. O výrobe elektriny ani nehovoríme,“ povedal Fedorov. Premávka cez priehradu Dnipro bola po ruskom útoku zastavená, takže obyvatelia majú podľa Fedorova obmedzené možnosti na prepravu.

Priehrada na rieke Dnipro

„Na obchádzku sa využívajú dva mosty s logistikou v oboch smeroch,“ povedal Fedorov, pričom neuviedol ďalšie podrobnosti o spôsobených škodách.

Priehrada zvyšuje rieku Dnipro o 37 metrov a reguluje hladinu vody v nádrži Dnipro, ktorá sa rozprestiera 129 kilometrov proti prúdu rieky až do mesta mesta Dnipro.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Dnipro, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, vodná elektráreň, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Najväčšia ukrajinská vodná elektráreň sa po ruskom útoku ocitla v kritickom stave, museli zastaviť výrobu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -