Vyšetrovateľ obvinil vodiča kamiónu, ktorý na diaľnici D1 narazil do hasičov

0

30.5.2024 (SITA.sk) – V prípade tragickej dopravnej nehody, pri ktorej prišli na diaľnici D1 pri Novom Meste nad Váhom o život dvaja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, ťažko zranený bol úradník mýtnej jednotky a ľahko zranená bola príslušníčka polície, obvinil vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom 40-ročného vodiča nákladného motorového vozidla.

Ako informovala hovorkyňa trenčianskej krajskej polície Katarína Kuzmová, čelí obvineniu pre prečin usmrtenia v súbehu s prečinom ublíženie na zdraví.

Podanie návrhu na vzatie do väzby

Vyšetrovateľ zároveň podal na obvineného podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú naďalej v štádiu vyšetrovania.

Pri nehode prišli v pondelok podvečer o život dvaja hasiči vo veku 27 a 43 rokov. Polícia zadržala 40-ročného vodiča a umiestnila ho do cely policajného zaistenia. Presné príčiny a okolnosti tejto tragickej udalosti sú predmetom vyšetrovania.

Nákladné auto narazilo do hasičov

Dve autá Hasičského a záchranného zboru SR a jedno mýtnej polície boli v pondelok vyslané na diaľnicu v katastri obce Horná Streda v smere na Žilinu k horiacemu autu odstavenému na krajnici.

Nákladné auto následne narazilo do vozidla hasičov stojaceho na krajnici, vedľa ktorého stáli dvaja spomínaní hasiči, ktorí zraneniam podľahli na mieste. Druhé auto hasičského zboru následkom nárazu vymrštilo do stredu vozovky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Diaľnica D1, Dopravná nehoda, Obvinenie
Zdroj: SITA.sk – Vyšetrovateľ obvinil vodiča kamiónu, ktorý na diaľnici D1 narazil do hasičov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -