Vrtuľník s iránskym prezidentom sa vznietil po náraze. Vyšetrovanie havárie prinieslo ďalšie informácie

0

26.5.2024 (SITA.sk) – Nič nenaznačuje, že vrtuľník s iránskym prezidentom Ebráhímom Raísím napadli. Stroj sa vznietil krátko po tom, čo narazil do hory. Informovali o tom štátne médiá s odvolaním sa na vojenských vyšetrovateľov.

Vyhlásenie generálneho štábu iránskych ozbrojených síl, ktoré vedú vyšetrovanie, prečítali vo štvrtok v noci v štátnej televízii. Prvé vyhlásenie nikomu nepripisovalo vinu, ale uviedlo, že po ďalšom vyšetrovaní zverejnia podrobnosti.

Vo vyhlásení generálneho štábu sa uvádza, že komunikácia medzi riadiacou vežou a posádkou vrtuľníka pred pádom neobsahovala nič podozrivé. Posledná komunikácia havarovaného vrtuľníka bola podľa neho medzi ním a dvoma vrtuľníkmi, ktoré ho sprevádzali, asi 90 sekúnd pred haváriou.

Vrtuľník s Ebráhímom Raísím, ministrom zahraničia a ďalšími šiestimi ľuďmi havaroval v nedeľu v provincii Východný Azerbajdžan. Našli ho až v pondelok ráno. Všetci na palube zomreli. Raísího vo štvrtok pochovali v meste Mašhad.

Viac k témam: Iránsky minister zahraničia, Iránsky prezident, nehoda vrtuľníka, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Vrtuľník s iránskym prezidentom sa vznietil po náraze. Vyšetrovanie havárie prinieslo ďalšie informácie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -