Ruské útoky si v Charkovskej oblasti vyžiadali desať mŕtvych, medzi zasiahnutými oblasťami je aj rekreačné stredisko

0

20.5.2024 (SITA.sk) – Najmenej päť ľudí zomrelo a 16 ďalších utrpelo zranenia pri ruskom rannom útoku na rekreačné stredisko v Charkovskej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje tamojších predstaviteľov a políciu. Medzi mŕtvymi je aj tehotná žena.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Medzi zranenými je napríklad osemročné dieťa, ktoré utrpelo menej závažné zranenia. Osem ľudí je vo vážnom stave. Policajt a zdravotník záchrannej služby sa ocitli pod opakovanou paľbou, keď pomáhali na mieste útoku.

Vojenská správa Charkovskej oblasti uviedla, že Rusi použili dve rakety Iskander-M a na miesto pri Charkove zaútočili dvakrát.

Na platforme Telegram vojenská správa Charkovskej oblasti tiež informovala, že v okrese Kupiansk v dôsledku ruského ostreľovania salvovým raketometom Uragan v nedeľu zomrelo päť ľudí. Rusi zaútočili na obce Novoosynove a Kivšarivka, pričom zabili troch mužov vo veku 64, 65 a 58 rokov a dve ženy vo veku 56 a 72 rokov. Ďalších deväť ľudí utrpelo zranenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: Charkovská oblasť, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky si v Charkovskej oblasti vyžiadali desať mŕtvych, medzi zasiahnutými oblasťami je aj rekreačné stredisko © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -