Prezidentka podpísala novely zákonov o informačnom systéme štátnej správy a o ochrane hospodárskej súťaži

0

3.5.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala vo štvrtok novelu zákona o Centrálnom informačnom systéme štátnej služby (CISŠS). Po novom bude centrálny informačný systém naďalej informačným systémom verejnej správy a jeho správcom bude Úrad vlády SR.

Systém bude zároveň rozdelený na verejný portál a interný portál. Interný portál bude ďalej rozdelený na moduly a registre. Zmena nastane v názve a nastavení niektorých registrov. Od mája 2024 bude spustená plná verzia CISŠS, teda verejný a interný portál so siedmimi modulmi a piatimi registrami.

Hlava štátu zároveň podpísala aj novelu zákona o ochrane hospodárskej súťaže. Návrh zákona odzrkadľuje nové úlohy, ktoré úrad musí plniť na základe nariadenia strážcov prístupu podľa aktu o digitálnych trhoch (DMA) a nariadenia o zahraničných subvenciách.

Cieľom nariadenia o zahraničných subvenciách je zabezpečiť rovnaké podmienky na celom vnútornom trhu a konzistentnosť. Jediným orgánom príslušným na uplatňovanie ustanovení tohto nariadenia je Európska komisia.

Viac k témam: Hospodárska súťaž, Prezidentka SR, Štátna správa
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka podpísala novely zákonov o informačnom systéme štátnej správy a o ochrane hospodárskej súťaži © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -