Poslanci KDH zrejme podporia Rašiho za predsedu parlamentu. Neberte to ako bianko šek, hovorí Majerský

0

22.4.2024 (SITA.sk) – Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský predpokladá, že jeho poslanci zahlasujú za zvolenie súčasného ministra investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richarda Rašiho (Hlas-SD) do funkcie predsedu parlamentu.

Nepodporili by kohokoľvek

Uviedol to v relácii Sobotné dialógy verejnoprávneho média RTVS s tým, že to Raši nemá brať ako „bianko šek“. Rašiho do tejto funkcie nominovala jeho strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD).

Majerský však zároveň tvrdí, že by nepodporili „akéhokoľvek nominanta“. Kresťanskí demokrati hlasovali aj za zvolenie Petra Pellegriniho (Hlas-SD) do tejto funkcie.

KDH neuzavrelo žiadnu zmluvu

Na otázku, či kresťanskí demokrati pomôžu vládnej koalícii presadiť niektoré ústavné zákony, predseda hnutia odpovedal, že KDH neuzavrelo žiadnu zmluvu či dohodu o spolupráci s koalíciou. Tvrdí, že budú presadzovať program, ktorý predostreli voličom pred parlamentnými voľbami, všetko ostatné sú podľa neho špekulácie.

„Často sú koaliční poslanci pomotaní a nemajú jasno v kultúrno-etických otázkach, ako by hlasovali,“ povedal. Súčasne položil otázku, či by hnutie Progresívne Slovensko v prípade predloženia zmien vládnou koalíciou o tom, že by páry rovnakého pohlavia mohli uzatvárať manželské zväzky nezahlasovalo za ich prijatie.

Viac k témam: predseda KDH, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Poslanci KDH zrejme podporia Rašiho za predsedu parlamentu. Neberte to ako bianko šek, hovorí Majerský © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -