Prezidentka Čaputová sa v Bruseli stretla s európskymi lídrami, ľudí vyzvala k účasti na eurovoľbách

0

12.4.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa v závere svojej prvej rozlúčkovej zahraničnej cesty v nemeckom Berlíne a belgickom Bruseli stretla s európskymi lídrami – predsedom Európskej rady Charlesom Michelom, predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolou a predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyen.

Súčasne na sociálnej sieti vyzvala všetkých ľudí, aby prišli v júni k volebným urnám a zúčastnili sa tak na voľbách do Európskeho parlamentu. „Je to naše právo. Európska únia totiž nie je niečo, čo sa nám deje – Európska únia sme my,” uviedla.

Ako sama tvrdí, je hrdá na to, koľko vecí sa v rámci EÚ podarilo presadiť. Dodáva, že aj iné, menšie štáty, ktoré sú členmi Únie, dokazujú, že vplyv v európskom spoločenstve nezávisí iba od veľkosti krajín.

„Náš vplyv bude vždy priamoúmerný našej odhodlanosti brániť spoločné hodnoty, schopnosti budovať koalície a hľadať partnerov pre spoluprácu. Často hovorím, že počas svojho päťročného mandátu som zažila mnohé krízy. Ale zažila som aj to, ako sme si v nich ako jednotná EÚ dokázali pomôcť. Môžeme tak robiť preto, že zdieľame spoločné hodnoty – ochranu demokracie, ľudských práv či princípov právneho štátu,” napísala prezidentka na sociálnej sieti.

Pripomenula, že fungujúcu demokraciu a jej hodnoty si musíme aj naďalej na Slovensku, ale aj v celej Európe, chrániť.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová počas návštevy Berlína a Bruselu (fotografie)

Viac k témam: Prezidentka SR, Zahraničná cesta
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová sa v Bruseli stretla s európskymi lídrami, ľudí vyzvala k účasti na eurovoľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -