Exposlanec Borguľa vyzval Sme rodina, aby vyjadrilo podporu Pellegrinimu. V otvorenom liste spomína Korčokovu aroganciu a hrubosť

0

3.4.2024 (SITA.sk) – Bývalý poslanec Martin Borguľa (Sme rodina) vyzýva predsedníctvo hnutia Sme rodina, aby vyjadrilo podporu Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) v druhom kole prezidentských volieb.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

Borguľa o to predsedníctvo žiada v otvorenom liste. Ako v liste uviedol, predstavitelia hnutia majú s oboma kandidátmi na prezidenta osobné skúsenosti.

Arogancia Ivana Korčoka

„Spomeňme si na aroganciu a hrubosť, s akou Ivan Korčok pretláčal zmluvu o odovzdávaní našich vojenských základní Američanom počas diskusie na túto tému v našom poslaneckom klube. Napriek nášmu racionálnemu prístupu a vecným argumentom, aby zmluva bola obojstranne výhodná, pán Korčok nebol ochotný dohodnúť sa ani len na drobných textových zmenách v uvedenej zmluve,“ uvádza Borguľa vo svojom liste.

Ako ďalší príklad Korčokovej arogancie Borguľa uviedol snahy v roku 2021 pomôcť bývalej poslankyni Zuzane Plhákovej, ktorá bola vystavená fyzickému násiliu na území cudzieho štátu.

S Pellegrinim len dobré skúsenosti

„Opakovane som vtedy, ako poslanec a člen Zahraničného výboru NR SR kontaktoval pána Korčoka, vtedajšieho ministra zahraničných vecí SR a žiadal ho o prešetrenie tohto prípadu, ale pán Korčok ma vysmial a povýšenecky odkázal, nech si to rieši pani Plháková sama,“ uviedol Borguľa. S Pellegrinim mali podľa neho iba dobré skúsenosti. Ako uviedol, Pellegrini sa správal ústretovo pri snahe pomôcť ľuďom a vyzdvihol aj jeho ochotu počúvať druhých.

„Nikdy sa nám neotočil chrbtom a vždy sa k nám správal normálne. A slovo normálnosť je hlavným identifikačným znakom nášho hnutia. Nášho správania a prístupu k politike. Oni aj my sa vždy snažíme o normálne správanie, snažíme sa o kultúrnu politiku a skutočnú pomoc ľuďom,” vyhlásil Borguľa, podľa ktorého by sa predsedníctvo Sme rodina malo postaviť na stranu normálnosti, korektnosti, serióznosti. To podľa neho reprezentuje práve Pellegrini.

Viac k témam: exminister zahraničných vecí a európskych záležitostí, Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – Exposlanec Borguľa vyzval Sme rodina, aby vyjadrilo podporu Pellegrinimu. V otvorenom liste spomína Korčokovu aroganciu a hrubosť © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -