Čaputová s novelou Trestného zákona súhlasí, a preto ju podpísala. Huliak kritizoval aj ústavných sudcov

0

3.3.2024 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila súhlas s novelou Trestného zákona, keď ju podpísala.

V relácii RTVS Sobotné dialógy sa takto vyjadril predseda Výboru NR SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie a poslanec parlamentu Rudolf Huliak (zvolený za SNS).

Spokojní sú so zrušením ÚŠP

Dodal, že oni sú spokojní s tým, že v prípade časti, ktorá bola pre nich najdôležitejšia, a to rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP), Ústavný súd (ÚS) SR nepozastavil účinnosť.

Huliak sa tiež na margo ústavných sudcov vyjadril, že je vidieť „za koho kopú”. Ústavných sudcov vyberá parlament a menuje hlava štátu, Huliak poukázal na to, že ich vyberal predošlý parlament.

Väčšinu vyberal Smer

Podpredseda Európskeho parlamentu a podpredseda hnutia Progresívne Slovensko Martin Hojsík mu oponoval tvrdením, že väčšinu súčasných sudcov ÚS SR vyberali ešte parlamenty za predošlých vlád strany Smer-SD.

Pripomenul tiež, že prezidentka sa vyjadrila, že novelu podpísala pre to, aby dala ÚS SR čas preskúmať ju, nie pre to, že s ňou súhlasí.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Prezidentka SR, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Čaputová s novelou Trestného zákona súhlasí, a preto ju podpísala. Huliak kritizoval aj ústavných sudcov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -