Viete čo ma môže hnutie Slovensko? Bozkať tam, kde slnko nesvieti. Huliak reaguje na výzvu vzdať sa mandátu

0

1.3.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 29. februára, 16:30

Hnutie Slovensko vyzýva poslanca Národnej rady (NR) SR Rudolfa Huliaka (zvolený na kandidátke SNS) na vzdanie sa poslaneckého mandátu.

Rovnako by sa podľa politického subjektu mal okamžite ospravedlniť a odovzdať zbrojný preukaz a zbrane. Hnutie Slovensko takto reaguje na Huliakove slová o tom, že jeho hovorca Matúš Bystriansky by mal byť „bez mihnutia oka zastrelený”.

Huliakove slová odsudzujú

Huliak sa vyjadroval pre médium E-report na margo zahraničnej cesty ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nom. SNS) v Abú Dhabi. Konštatoval, že Bystriansky sa jej prakticky votrel do limuzíny a dodal, že ho zarazila činnosť ochrankárov.

„Takýto človek by mal byť bez mihnutia oka zastrelený,” vyjadril sa poslanec s tým, že hovorca hnutia Slovensko „doslova a dopísmena riskoval, že ho niekto odstrelí z ochrany ústavných činiteľov”. Matovičovci Huliakove slová rázne odsudzujú.

Samotný Bystriansky označil za smutné, že niekto, kto dokáže čosi takéto vypustiť z úst, disponuje zákonodarnou mocou.

Vlastní zbrojný preukaz

„Ešte horšie je, že je držiteľom zbrojného preukazu a môže vlastniť a používať strelné zbrane. Dôkazom toho, že sa od slov ku skutkom dá prejsť veľmi rýchlo, je nedávny prípad masakru na univerzite v Prahe,” vraví hovorca hnutia Slovensko. Bystriansky je tiež toho názoru, že Huliakove slová by mali posúdiť orgány činné v trestnom konaní.

„Toto sú presne tí ‘hrdinovia’. Správajú sa k verejným financiám ako prasce pri hrante a keď si niekto dovolí ich s mrhaním konfrontovať, tak podľa nich ho treba zastreliť, aby sa už zbytočne nepýtal,” vraví predseda hnutia Slovensko Igor Matovič.

Bystrianskeho označil za mladého a čestného človeka, ktorý len chce, aby politickí predstavitelia nerozkrádali spoločné zdroje. „Takýto primitívny prístup od sluhov mafie si určite nezaslúži,“ uzavrel Matovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Išlo o kritiku ochranky

Rudolf Huliak pre agentúru SITA uviedol, že jeho vyjadrenia boli kritikou činnosti ochranky. „Ja som nepovedal, že ho treba zastreliť, ja som povedal, že ten človek by bol zastrelený v prípade, že by toto urobil v krajine, kde dodržiavajú bezpečnosť ústavných činiteľov,” vyjadril sa.

Je toho názoru, že ak by toto urobil niekto v nejakej normálnej krajine, kde by to fungovalo, „tak by ho zastrelili bez mihnutia oka, pretože keby otvoril dvere a bol opásaný bombou, tak zo Šimkovičovej a jej limuzíny neostane ani mäkké F”.

Nerobte zo mňa vraha

„Tak tu zase nerobte zo mňa ani vraha, ani niečo podobné, lebo už som čítal, že ja mám zbrane a chcem ľudí strieľať a podobné kraviny,” zdôraznil. Hnutie Slovensko nazval primitívmi, aj s ich hovorcom Bystrianskym.

„Toto keby spravil v normálnej krajine, kde platia normálne pravidlá a boli by tam, tak už je pod drnom a Slovensko má vážny problém, aj tá krajina, kde by bola ministerka,” vyjadril sa Huliak.

Bystriansky porušil protokoly

Na margo toho, že hnutie Slovensko ho pre jeho výroky vyzvalo na vzdanie sa poslaneckého mandátu povedal: „Viete čo ma môže hnutie Slovensko? Bozkať tam, kde slnko nesvieti. Odkážte im to, prosím vás.”

Agentúru SITA požiadal, aby ho doslovne citovala. Zdôraznil tiež, že Bystriansky vážne porušil bezpečnostné protokoly.

„Jednoducho, oni si nemôžu dovoľovať všetko na svete. Je to ministerka, ústavný činiteľ. Toto keby spravili v normálnej krajine, tak ten chlap je dole,” uviedol s tým, že to je holá realita.

Sledovali pracovnú cestu

Slováci, ktorí podľa vyjadrenia ministerstva kultúry šikanovali ministerku Martinu Šimkovičovú na jej pracovnej ceste v Abu Dhabi, boli hovorca hnutia Slovensko Matúš Bystriansky a jeho kameraman.

Hnutie Igora Matoviča sa rozhodlo sledovať pracovnú cestu ministerky, pretože sa mu zdalo podozrivé, prečo by mala zahraničná pracovná cesta v luxusnej dovolenkovej destinácii trvať až šesť dní, keď konferencia UNESCO, ktorá bol dôvodom cesty, trvala len dva a pol dňa.

„Správne sme predpokladali, že túto nákladnú zahraničnú cestu Šimkovičovej nebudú pokrývať slovenské médiá. Preto sme sa rozhodli, že pošleme našich chalanov „skontrolovať“, ako pani ministerka na zahraničnej ceste pracuje, či nás vzorne reprezentuje, a tiež opýtať sa jej, aký význam mala jej cesta a prečo má trvať ešte dva dni po konferencii,“ uviedlo hnutie.

Viac k témam: Poslanec, predseda OĽaNO, Vyhrážanie, vzdanie sa mandátu
Zdroj: SITA.sk – Viete čo ma môže hnutie Slovensko? Bozkať tam, kde slnko nesvieti. Huliak reaguje na výzvu vzdať sa mandátu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -