Najskôr poslali intímne fotografie, potom ich vydierali. Polícia zadržala podvodníkov vydávajúcich sa za ženu

0

1.3.2024 (SITA.sk) – Polícia zadržala páchateľov, ktorí vydierali poškodených po zaslaní ich intímnych fotografií. Vyšetrovateľ obvinil štyri osoby z pokračovacieho zločinu vydierania v súbehu s prečinom podvodu.

Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Jana Šimunková, páchatelia pod vymysleným ženským profilom na internetovom fóre pre dospelých nadviazali komunikáciu s viacerými poškodenými a viedli s nimi komunikáciu so sexuálnou tematikou.

Poslali stovky eur

Poškodení zaslali svoje intímne fotografie v domnienke, že komunikujú s dospelou ženou. „Po zaslaní fotografií im volal muž vydávajúci sa za otca maloletej dcéry. Ten im oznámil, že dcéra sa po prezretí fotografií psychicky zrútila a rozbila telefón,” uviedla hovorkyňa.

Údajný otec maloletej žiadal poškodených o náhradu za rozbitý telefón v rôznych sumách s hrozbou, že ak nezaplatia, nahlásia ich na polícii. Poškodení zaslali stovky eur na rôzne účty.

Hrozí im až 10 rokov

Policajti po vykonaní procesných a operatívnych úkonov zadržali štyri osoby, u ktorých vykonali domové prehliadky a iné zaisťovacie úkony.

Obvineným hrozí trest odňatia slobody na štyri roky až 10 rokov. V prípade dvoch obvinených vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na ich vzatie do väzby.

Viac k témam: Sexuálne vydieranie, Vydieranie
Zdroj: SITA.sk – Najskôr poslali intímne fotografie, potom ich vydierali. Polícia zadržala podvodníkov vydávajúcich sa za ženu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -