Najintenzívnejšie boje sú na marinskom fronte, ruskí vojaci strieľajú aj zo salvových raketometov

0

27.2.2024 (SITA.sk) – Na frontovej línii v Ukrajine sa za uplynulý deň odohralo 95 bojových stretov. Najintenzívnejšie boje sa v súčasnosti odohrávajú na fronte pri meste Marinka v Doneckej oblasti, kde ukrajinské sily odrazili 40 ruských útokov. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda, ktorý sa odvoláva na ukrajinský generálny štáb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Za ostatný deň Rusi podľa generálneho štábu ukrajinských síl uskutočnili 11 raketových útokov a 98 náletov, pričom na vojenské pozície a obývané oblasti tiež 129-krát strieľali zo salvových raketometov. Tieto útoky si vyžiadali civilné obete a škody na budovách a infraštruktúre.

V noci ruské sily útočili balistickými raketami a strelami s plochou dráhou letu, ako aj samovražednými dronmi. Ukrajinská obrana zničila tri rakety a deväť bezpilotných lietadiel.

Ukrajinské letectvo podľa správy za uplynulý deň zasiahlo sedem oblastí s koncentráciou ruských síl a dva ruské protilietadlové systémy. Ukrajinci tiež zasiahli tri ruské delostrelecké systémy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, Marinka, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Najintenzívnejšie boje sú na marinskom fronte, ruskí vojaci strieľajú aj zo salvových raketometov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -