Každá z týchto strát je pre nás veľkou obeťou. Zelenskyj prvýkrát zverejnil počet ukrajinských vojakov, ktorí padli vo vojne

0

27.2.2024 (SITA.sk) – Za dva roky ruskej vojny proti Ukrajine zahynulo v bojoch 31-tisíc ukrajinských vojakov, uviedol v nedeľu prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj.

„V tejto vojne zabili 31-tisíc príslušníkov ukrajinskej armády. Nie 300-tisíc, nie 150-tisíc, nie čokoľvek, o čom Putin a jeho lživé okolie klamú. Každá z týchto strát je však pre nás veľkou obeťou,” konštatoval Zelenskyj na fóre „Ukrajina. Rok 2024″ v Kyjive.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinský líder nezverejnil počet zranených a nezvestných ukrajinských vojakov. Dodal však, že na okupovaných územiach Ukrajiny zabili „desaťtisíce civilistov”, ale presné údaje podľa jeho slov budú známe až po skončení vojny.

Je to prvýkrát počas ruskej invázie na Ukrajinu, ktorá sa začala 24. februára 2022, čo Kyjiv zverejnil počet svojich strát.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, ukrajinskí vojaci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Každá z týchto strát je pre nás veľkou obeťou. Zelenskyj prvýkrát zverejnil počet ukrajinských vojakov, ktorí padli vo vojne © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -