Slovania sa zabíjajú a Západ to podporuje, konflikt na Ukrajine podľa Fica nemá vojenské riešenie (video)

0

26.2.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 24. februára, 17:19

Premiér Robert Fico (Smer-SD) je stále na sto percent presvedčený, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie.

„Je naivné sa domnievať, že jadrovú veľmoc, ako je Ruská federácia môže niekto poraziť v konvenčnej vojne,” uviedol premiér v diskusnej relácii Sobotné dialógy verejnoprávnej televízie RTVS.

Západ podporuje zabíjanie Slovanov

Súhlasí však s tým, že Rusko vstupom na územie Ukrajiny porušilo medzinárodné práva. „Slovania sa zabíjajú a Západ to podporuje,” doplnil.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Fico tvrdí, že vojenská agresia na Ukrajine má korene ešte v roku 2014 a dodal, že Rusko bolo neustále klamané. Podľa premiéra Rusko za vážne bezpečnostné rizika vyhodnotilo klamstvo, že NATO sa nebude rozširovať.

Kde budeme o rok?

Zároveň si myslí, že by bolo obrovskou chybou, keby sme v súčasnosti uvažovali o vstupe Ukrajiny do Severoatlantickej aliancie. Pokiaľ bude predsedom vlády, bude túto možnosť blokovať.

Predseda vlády Fico má pri príležitosti druhého výročia vojny na Ukrajine viac obáv ako na jej začiatku. Zároveň sa pýta, kde budeme o rok, „keď jediným plánom Európskej únie je podporovať vzájomné zabíjanie Slovanov” a zaráža ho, že neexistuje žiaden mierový plán.

„Kde budeme o rok? No tam, kde sme teraz, len s plnšími ukrajinskými a ruskými cintorínmi a novými verziami tupých prejavov, ako Ukrajina bojuje za slobodu a nezávislosť Slovenska,” povedal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Slovania sa zabíjajú a Západ to podporuje, konflikt na Ukrajine podľa Fica nemá vojenské riešenie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -