Záborská bude vo výbore pre európske záležitosti, poslanci spravili aj ďalšie zmeny

0

16.2.2024 (SITA.sk) – Poslanci parlamentu spravili niekoľko zmien v zložení výborov Národnej rady SR. Členom ústavnoprávneho parlamentného výboru sa stal Richard Glück (Smer-SD).

Zároveň bude aj členom Osobitného kontrolného parlamentného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) a členom Osobitného kontrolného parlamentného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu.

Členom parlamentného výboru na preskúmavanie rozhodnutí Národného bezpečnostného úradu po novom bude Anton Stredák (Smer-SD).

Zmeny nastali aj vo výbore pre európske záležitosti, ktorého členkou sa stala poslankyňa Anna Záborská (klub Slovensko) a výbore pre financie a rozpočet, ktorého členkou po novom bude Darina Lučšíková (PS). Poslankyňu zároveň odvolali z výboru pre nezlučiteľnosť funkcií, ktorého súčasťou sa však stal Richard Dubovický (PS).

Zákonodarcovia súčasne odvolali z funkcie člena ústavnoprávneho výboru Jána Mažgúta (Smer-SD) a poslanca Stredáka z funkcie člena Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti SIS.

Viac k témam: Osobitný kontrolný výbor NR SR, Parlamentný výbor
Zdroj: SITA.sk – Záborská bude vo výbore pre európske záležitosti, poslanci spravili aj ďalšie zmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -