Výbor NR SR pre ľudské práva nerokoval o dopadoch novely Trestného zákona na obete sexuálneho násilia, koaliční poslanci neprišli

0

16.2.2024 (SITA.sk) – Výbor Národnej rady SR pre ľudské práva a národnostné menšiny mal vo štvrtok rokovať o dopadoch koaličnej novely Trestného zákona na obete sexuálneho a sexualizovaného násilia.

Ako však na začiatku zasadnutia uviedla šéfka výboru Lucia Plaváková (Progresívne Slovensko), všetkých osem koaličných poslancov, ktorí sú členmi výboru, sa zo štvrtkového zasadnutia ospravedlnilo. Prítomných bolo len päť opozičných poslancov, výbor tak nebol uznášaniaschopný. Podľa Plavákovej by sa problematikou mal výbor zaoberať na najbližšom zasadnutí.

Koalícia vo štvrtok 8. februára schválila rozsiahlu vládnu novelu Trestného zákona. Jej prijatím sa okrem rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry znížia niektoré trestné sadzby, najmä za ekonomické a korupčné trestné činy. Novela tiež znižuje premlčaciu lehotu pri trestnom čine znásilnenia z aktuálnych 20 na 10 rokov.

Viac k témam: Novela Trestného zákona, Obete sexuálneho násilia, Sexuálne násilie
Zdroj: SITA.sk – Výbor NR SR pre ľudské práva nerokoval o dopadoch novely Trestného zákona na obete sexuálneho násilia, koaliční poslanci neprišli © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -