Dopyt ho hybridnej práci rastie, na Slovensku pribudnú dve nové Regus centrá

0

16.2.2024 (SITA.sk) – Slovensko zaznamenáva v posledných rokoch silný nárast počtu flexibilných pracovných priestorov. Firmy všetkých veľkostí si čoraz viac osvojujú hybridnú prácu, ktorá im umožňuje výrazne znížiť náklady, pričom priemerná úspora sa pohybuje na úrovni 10 000 EUR na zamestnanca[i]. Prudký nárast trhu vytvára predpoklady, že do roku 2030 bude mať až 30 % všetkých komerčných nehnuteľností flexibilný pracovný priestor.

Aktuálny trend vníma spoločnosť IWG, ktorá svoje globálne portfólio rozšírila v roku 2023 o 867 nových lokalít, vrátane lokalít v Bratislave a Košiciach. V porovnaní s rokom 2022 ide o takmer dvojnásobný prírastok. “So zrýchľujúcou sa transformáciou pracovného prostredia na hybridnú formu bude obsadenosť konvenčných kancelárií naďalej klesať. Firmy dnes vyžadujú menej tradičného priestoru, čo upriamuje ich pozornosť na poskytovateľov flexibilných pracovných priestorov. V roku 2023 sme preto otvorili stovky nových partnerských lokalít a v priebehu budúceho roka by malo pribudnúť ďalších približne 1 000. Medzi zákazníkmi IWG dnes nájdeme 83 % spoločností z rebríčka Fortune 500,” približuje Mark Dixon, CEO a zakladateľ IWG, ktorá je popredným svetovým poskytovateľom flexibilného pracovného priestoru, s približne 4 000 lokalitami vo viac ako 120 krajinách.

Nové lokality na Slovensku

Nedávno otvorený Regus Galvaniho v Bratislave II sa nachádza pri najfrekventovanejšej diaľnici, pri vstupe do hlavného mesta. Lokalita s pôsobivou rozlohou 1 670 m2 bola vybraná tak, aby IWG dokázalo uspokojiť prudko rastúci dopyt po špičkových a flexibilných pracovných priestoroch v danej lokalite. Regus Košice, s bohatým vybavením, vrátane kancelárií, zasadacích miestností, co-workingových a kreatívnych priestorov sa bude nachádzať v biznis centre Cassovar, pričom tento nový flexibilný pracovný priestor bude otvorený už v marci 2024. Dve nové top lokality s celkovou plochou 3 000 m2 poskytnú priestor etablovaným firmám, organizáciám aj start-upom v širokej škále odvetví. Obe lokality sú zriadené v spolupráci s majiteľmi budov, ktorí si vybrali platformu flexibilných pracovných priestorov IWG a uzavreli zmluvu o správe so značkou Regus.

Majitelia budov v oboch lokalitách sa rozhodli investovať do platformy IWG, aby maximalizovali návratnosť svojho realitného priestoru, využitím rýchlo rastúceho dopytu po hybridnej práci. Spoločnosť IWG takto pomáha svojim partnerom využiť takto rýchly rast sektora, pričom sa môžu spoľahnúť jej na podporu a jedinečné skúsenosti. S ročnou investíciou do svojej technologickej platformy vo výške približne 60 miliónov eur poskytuje IWG partnerom prístup ku všetkým odborným znalostiam spoločnosti, ako aj k podpore pri zariaďovaní, výbere vybavenia, predaju a marketingu.

Hybridná práca sa stáva novým normálom a potreba vysokokvalitných flexibilných pracovných priestorov neustále stúpa. Bratislava a Košice sú pre nás dôležité obchodné uzly a ideálne lokality pre posilnenie našich expanzných plánov. Sme veľmi radi, že môžeme spolupracovať s našimi spoľahlivými partnermi na rozvoji značky Regus, na základe správcovských zmlúv, ktoré prinesú do ich budov špičkové pracovné priestory,” dopĺňa Karel Pelán, Country Manger IWG pre Slovenskú a Českú republiku.

[i] Zdroj: Global Workplace Analytics

Informačný servis

Viac k témam: hybridná práca, PR, Regus
Zdroj: SITA.sk – Dopyt ho hybridnej práci rastie, na Slovensku pribudnú dve nové Regus centrá © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -