Gašpar je kvalifikovaný na riadenie spravodajskej služby mafiánskeho štátu, tvrdí Matovič a spolieha na zdravý úsudok prezidentky (video)

0

15.2.2024 (SITA.sk) – Pavol Gašpar má dobrú kvalifikáciu, aby sa stal šéfom kľúčovej spravodajskej služby v mafiánskom štáte. Šéf hnutia Slovensko Igor Matovič tak reagoval na to, že vláda schválila štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti a syna policajného exprezidenta Tibora Gašpara ako kandidáta na post riaditeľa Slovenskej informačnej služby.

Človek, ktorý nemá zábrany

Podľa Matoviča totiž predmetnú funkciu musí zastávať poriadny zločinec a človek, ktorý nemá zábrany. Matovič pripomenul, že sa Gašpar v nahrávkach z poľovníckej chaty v Čifároch pri Leviciach z roku 2021 vyhrážal smrťou špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi.

„Ak ich (Tibora Gašpara a Norberta Bödöra) odsúdia, tak odj..,m Lipšica….ja ti to garantujem,” povedal na nahrávke Pavol Gašpar. Na inej časti nahrávky zase radil súčasnému ministrovi obrany Robertovi Kaliňákovi, aby tvrdil, že Ľudovíta Makóa odporučil do čela Kriminálneho úradu finančnej správy zosnulý bývalý policajný prezident Milan Lučanský, keďže ten to „nepotvrdí ani nevyvráti”.

Zdravý úsudok prezidentky

„Právnik Pavol Gašpar nahovára svojho klienta, obvineného Roberta Kaliňáka, aby na výsluchu pred policajtmi a vyšetrovateľmi krivo svedčil,” skonštatoval Matovič. Doplnil, že nahováranie na krivú výpoveď zo strany advokáta je trestný čin.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Matovič v tejto súvislosti verí, že prezidentka Zuzana Čaputová nestratí zdravý úsudok a Gašpara do funkcie nevymenuje. Doplnil však, že v mafiánskom štáte sa takejto nominácii nie je možné čudovať.

Viac k témam: Bývalý policajný prezident, Minister obrany SR, nominácia, predseda hnutia Slovensko, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Gašpar je kvalifikovaný na riadenie spravodajskej služby mafiánskeho štátu, tvrdí Matovič a spolieha na zdravý úsudok prezidentky (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -