Nominovanie šéfa SIS prináleží strane Smer-SD, vyzerám ako premiér? Odbil Šutaj Eštok novinárov

0

15.2.2024 (SITA.sk) – S otázkami na nomináciu Pavla Gašpara za šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) odkázal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) novinárov na predsedu vlády Roberta Fica.

Vyzerám ako premiér? Musíte sa opýtať premiéra,“ reagoval minister vnútra po rokovaní vlády. Šutaj Eštok zdôraznil, že v zmysle koaličných dohôd prináleží nominovanie šéfa SIS strane Smer-SD.

My sme sa aj v rámci koaličnej rady zhodli na tom, že všetci koaliční partneri rešpektujú túto nomináciu,“ uviedol.

Ja poznám pána Gašpara ako štátneho tajomníka za týchto sto dní. Z môjho pohľadu je to kvalifikovaný schopný človek, ktorý nemá žiadne väzby na to súčasné prostredie Slovenskej informačnej služby,“ zhodnotil minister vnútra.

Na novinársku otázku týkajúcu sa Gašparových výrokov na nahrávkach z poľovníckej chaty Šutaj Eštok odpovedal, že nesleduje konšpiračné médiá, ani výroky z chaty, ktoré podľa neho „boli realizované tak, že vtedajšia vládna moc na čele s Igorom Matovičom nelegálne odpočúvala opozíciu za účelom akéhosi pytliactva“.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister vnútra SR, Premiér Slovenskej republiky, Šéf SIS
Zdroj: SITA.sk – Nominovanie šéfa SIS prináleží strane Smer-SD, vyzerám ako premiér? Odbil Šutaj Eštok novinárov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -