Prezident Zelenskyj vymenoval nového veliteľa ukrajinskej armády, stal sa ním Oleksandr Syrskyj (video)

0

9.2.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo štvrtok stretol s tamojším najvyšším predstaviteľom armády Valerijom Zalužným a oznámil mu, že nadišiel čas, aby ukrajinské ozbrojené sily viedol niekto iný.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj v príspevku na platforme X uviedol, že Zalužnému poďakoval za jeho dva roky služby vo funkcii hlavného veliteľa ukrajinskej armády. Ukrajinský líder zároveň poznamenal, že do funkcie nového veliteľa ukrajinskej armády vymenoval doterajšieho veliteľa ukrajinských pozemných síl Oleksandra Syrského.

Today, I made the decision to renew the leadership of the Armed Forces of Ukraine.
I am grateful to General Zaluzhnyi for two years of defense. I appreciate every victory we have achieved together, thanks to all the Ukrainian warriors who are heroically carrying this war on… pic.twitter.com/GBj9gBI0vT

— Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) February 8, 2024
 „Čas na takúto obnovu je teraz,“ vyhlásil Zelenskyj. Spomenutý 58-ročný Syrskyj sa od roku 2013 podieľa na úsilí ukrajinskej armády o prijatie noriem Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Zalužnyj na Telegrame uviedol, že akceptuje, že „každý sa musí zmeniť a prispôsobiť sa novej realite“ a súhlasil s tým, že v čase vojny je „potreba zmeniť prístupy a stratégiu“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj vymenoval nového veliteľa ukrajinskej armády, stal sa ním Oleksandr Syrskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -