Ruská agresia v Mariupoli doposiaľ pripravila o život najmenej 8-tisíc civilistov, počet obetí môže byť výrazne vyšší

0

9.2.2024 (SITA.sk) – V meste Mariupoľ na juhu Ukrajiny v prvom roku vojny v dôsledku ruskej agresie podľa ľudskoprávnej organizácie Human Rights Watch (HRW) zomrelo najmenej 8-tisíc ľudí. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Napriek problémom spojeným s vyšetrovaním vojnových zločinov v oblastiach, ktoré sa stali nedostupnými pre ruskú okupáciu, sme s našimi partnermi strávili takmer dva roky odhaľovaním pravdy o strašných zločinoch spáchaných ruskými jednotkami v Mariupoli,“ povedal výkonný riaditeľ ľudskoprávnej organizácie Truth Hounds Roman Avramenko.

Správa HRW a Truth Hounds je založená na 240 rozhovoroch. Uskutočnili ich predovšetkým s ľuďmi, ktorí ušli z Mariupoľa.

Obhajcovia ľudských práv zdôrazňujú, že celkový počet civilných obetí vojny v Mariupoli môže byť výrazne vyšší, keďže niektoré hroby môžu obsahovať viacero tiel a pozostatky iných boli s najväčšou pravdepodobnosťou pochované pod troskami. Okrem toho niektoré pozostatky sú pravdepodobne stále v provizórnych hroboch.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: civilné obete, Human Rights Watch (HRW), Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruská agresia v Mariupoli doposiaľ pripravila o život najmenej 8-tisíc civilistov, počet obetí môže byť výrazne vyšší © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -