KDH nevylučuje v druhom kole prezidentských volieb aj podporu Pellegriniho, rozhodnutie podľa Horeckého padne na zasadnutí rady

0

6.2.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 4. februára, 13:47

Vedenie KDH sa stretne s každým demokratickým kandidátom kandidujúcim v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, ktorý si ctí právny štát a prejaví záujem o stretnutie. Uvádza sa to v stanovisku šéfa hnutia Milana Majerského.

V uplynulých dňoch sa preto vedenie hnutia podľa neho stretlo s historikom Patrikom Dubovským a tiež má naplánované stretnutie s Ivanom Korčokom.

S kandidátmi sa chcú stretnúť

„Podporu žiadnemu demokratickému kandidátovi sme nezavrhli. Finálne rozhodnutie o postupe strany do prvého kola volieb urobí strana na zasadnutí Celoslovenskej rady KDH 17. februára,” doplnil Majerský.

Exminister školstva a poslanec Ján Horecký v diskusnej relácii V politike spravodajskej televízie TA3 v nedeľu povedal, že je možné, že v prvom kole prezidentských volieb nebude hnutie preferovať žiadneho kandidáta. Takisto uviedol, že sa s jednotlivými kandidátmi chcú stretnúť a diskutovať.

Možno nebudú nikoho preferovať

Podľa neho je možné, že v prvom kole volieb nebude hnutie preferovať žiadneho kandidáta. „Každý z nás tú situáciu nejako vidí, ale sme strana so štruktúrami, ktorá funguje konsenzuálne,” povedal Horecký.

Ako ďalej uviedol, v prípade, že by sa do druhého kola prezidentských volieb dostali Peter Pellegrini a Ivan Korčok, hnutie s nimi absolvuje osobné stretnutia, ktoré vyhodnotí.

Voľba medzi dvomi alternatívami

„KDH sa stretáva s každým relevantným kandidátom na post prezidenta a na základe týchto stretnutí a predstáv týchto ľudí, ako chcú naplniť túto štátnickú úlohu, sa rozhodneme,” skonštatoval Horecký.

Dodal, že druhé kolo prezidentských volieb je voľbou medzi dvomi alternatívami, ktoré nemusia byť ideálne, ale jedna môže byť lepšia ako druhá.

Viac k témam: Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – KDH nevylučuje v druhom kole prezidentských volieb aj podporu Pellegriniho, rozhodnutie podľa Horeckého padne na zasadnutí rady © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -