Francúzski farmári plánujú pokračovať vo svojom proteste, opatrenia vlády nespĺňajú ich stanovené požiadavky (foto)

0

29.1.2024 (SITA.sk) – Francúzski farmári v sobotu prisľúbili, že budú pokračovať v protestoch a ponechávajú dopravné zátarasy na niektorých hlavných cestách v krajine. Udialo sa tak deň po tom, ako francúzska vláda oznámila sériu opatrení, ktoré však úplne nespĺňajú ich požiadavky.

Výzva pre nového premiéra

Farmári protestujú proti nízkym zárobkom, rastúcim nákladom a proti regulácii, ktorú považujú za nadmernú. V mnohých francúzskych regiónoch preto zablokovali cesty.

Protesty farmárov sú prvou veľkou výzvou pre novovymenovaného premiéra Gabriela Attala, ktorý prebral vedenie vlády pred dvomi týždňami. Attal sa v utorok stretol so zástupcami farmárskych zväzov.

Reakcia na krízu

Po tomto stretnutí minister poľnohospodárstva Marc Fesneau prisľúbil, že do konca týždňa predloží nové návrhy, ako reagovať na krízu, a to aj v oblasti cien potravín a regulácie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest farmárov vo Francúzsku (fotografie)

Šéf francúzskej farmárskej únie FNSEA Arnaud Rousseau v rozhovore pre televíziu France 2 povedal, že cieľom protestného hnutia je „dosiahnutie rýchlych výsledkov“. Farmári v ostatných týždňoch protestovali aj v Nemecku, Holandsku, Poľsku a Rumunsku.

Viac k témam: Farmári, Francúzsky premiér, protesty vo Francúzsku
Zdroj: SITA.sk – Francúzski farmári plánujú pokračovať vo svojom proteste, opatrenia vlády nespĺňajú ich stanovené požiadavky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -