Korčok nazval výrok Fica o Ukrajine cynickým a idúcim proti národným záujmom Slovenska (video)

0

25.1.2024 (SITA.sk) – Občiansky kandidát na post prezidentka Ivan Korčok nazval výrok predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) o Ukrajine cynickým a idúcim proti národným záujmom Slovenska.

Ticho šíriace sa od Pellegriniho

Premiér tvrdí, že Ukrajina nie je suverénny štát. Podľa Korčoka tak popiera základné princípy medzinárodného práva, a teda územnú celistvosť, rešpektovanie hraníc alebo štátnu suverenitu.

Korčok pripomína, že Fico sa práve rád oháňa týmito princípmi, ktoré sú pre Slovensko životne dôležité. Ohlušujúcim a cynickým zároveň nazval ticho šíriace sa od predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorý tieto výroky podľa svojich slov “rešpektuje”.

Fico je proti členstvu Ukrajiny v NATO

„Od toho Petra Pellegriniho, ktorý sám seba aj počas ohlásenia kandidatúry opätovne pasoval za garanta zahraničnopolitického smerovania Slovenska. Toho Pellegriniho, ktorý od začiatku ruskej vojny proti Ukrajine lavíruje a každé svoje stanovisko k tejto téme podriaďuje jedinému cieľu – svojmu osobnému prospechu. A nakoniec, toho Pellegriniho, čo vie tri hodiny menovať, k čomu všetkému sa mala vyjadriť prezidentka, ale on sa tri mesiace nie je schopný vyjadriť k svojej vlastnej vláde,” tvrdí Korčok.

Zároveň je presvedčený, že v postojoch predsedu vlády a predsedu parlamentu nie je žiaden rozdiel, okrem toho, že Pellegrini sa za svoje postoje ani nedokáže postaviť. Fico v sobotu pre RTVS vyhlásil, že je proti členstvu Ukrajiny v NATO a že Ukrajina nie je suverénnou krajinou, no “je pod totálnym vplyvom a kontrolou Spojených štátov amerických“.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Prezidentský kandidát, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v NATO
Zdroj: SITA.sk – Korčok nazval výrok Fica o Ukrajine cynickým a idúcim proti národným záujmom Slovenska (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -