Poľadovica spôsobuje v Bratislave problémy, nepravidelne premávajú aj električky

0

24.1.2024 (SITA.sk) – V Bratislave sa od skorého rána tvorí poľadovica. Hlavné mesto na to upozorňuje na sociálnej sieti. „S prvými posypmi sme začali postupne od 2:00 ráno. Hlavné cesty v správe mesta boli v ranných hodinách prevažne zjazdné,” uvádza mesto s tým, že chodníky si vzhľadom na rozsah a potrebu ručných posypov v niektorých lokalitách vyžadujú viac času a posypy stále realizujú.

Z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok a námrazy na trolejovom vedení, ktorú aktuálne odstraňujú, je tiež nepravidelná premávka električiek v celom meste.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) v noci a nad ránom nasadil do terénu celkovo 12 vozidiel údržby, ktoré sa starali o bezpečnosť na regionálnych cestách II. a III. triedy. Tieto ošetrili celkovo o 890 kilometrov ciest, pričom na niektorých úsekoch museli pristúpiť k opakovanému pluhovaniu a posypu.

„Na zabezpečenie bezpečnosti na cestách bolo minutých 65 ton posypovej soli, čo ukazuje na rozsah a vážnosť situácie,” dodáva samospráva.

Viac k témam: Poľadovica, Zimná údržba ciest
Zdroj: SITA.sk – Poľadovica spôsobuje v Bratislave problémy, nepravidelne premávajú aj električky © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -