Ministerka kultúry Šimkovičová navštívila Európske hlavné mesto kultúry

0

22.1.2024 (SITA.sk) – Ministerka kultúry Martina Šimkovičová navštívila Európske hlavné mesto kultúry 2024 – Bad Ischl. Informovalo o tom ministerstvo kultúry a spresnilo, rakúske mesto v regióne Salzkammergut je spolu s ďalšími 22 obcami jedným z troch európskych miest, ktoré v tomto roku ponesú tento prestížny titul.

Ministerka kultúry priblížila, že tento alpský región bude miestom konania projektu Európske hlavné mesto kultúry po prvýkrát v histórii.

„Myslím, že pre organizátorov je to jedinečná príležitosť ako prostredníctvom umenia a kultúry vyzdvihnúť nevyužitý potenciál vidieckych oblastí vo viacerých oblastiach kultúrneho života a som presvedčená, že ho využijú naplno,“ dodala Šimkovičová.

Šimkovičová sa v rámci neoficiálnej časti programu stretla aj s rakúskym arcivojvodom Markusom Salvatorom Habsburg-Lothringenom, ktorý je jedným z pravnukov Františka Jozefa I. a cisárovnej Sissi.

Európske hlavné mesto kultúry je titul, ktorý udeľuje Európska komisia a Európsky parlament. V roku 2026 bude nositeľom titulu slovenské mesto Trenčín, ktoré predstaví svoj víťazný projekt „Pestovanie zvedavosti“.

Viac k témam: Európske hlavné mesto kultúry, Ministerka kultúry SR
Zdroj: SITA.sk – Ministerka kultúry Šimkovičová navštívila Európske hlavné mesto kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -