Medzi „dobrákmi“ Svetového ekonomického fóra sú aj Zelenskyj a Soros, k „špinavcom“ zaradili aj slovenského politika

0

21.1.2024 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj či exilová bieloruská opozičná líderka Sviatlana Cichanovská sa dostali na zoznam „dobrákov“ Svetového ekonomického fóra v Davose, ktorý pri tejto príležitosti zostavil spravodajský web Politico. K podujatiu, ktoré sa skončilo v piatok, vytvoril aj zoznam „špinavcov“, v ktorom je aj slovenský premiér Robert Fico.

Zelenskyj vedie náročný boj

Na zoznam Politico zaradilo osobnosti bojujúce „dobrý boj“ proti klimatickej zmene, chudobe, ochoreniam a za slobodu a demokraciu. Zelenskyj bol podľa webu v Davose s misiou, a to aby pripomenul svetovým špičkám boj Ukrajiny o prežitie a zároveň zabezpečil zdroje a zbrane pre Kyjev, aby mohol vyhrať nad ruskou agresiou.

Ale ako sa vojna vlečie a pozornosť sa obracia na krízu na Blízkom východe a voľby v Spojených štátoch, Zelenskyj vedie náročný boj“, konštatuje Politico.

Získať si pozornosť je náročné

Získať pozornosť sveta prišla podľa Politica aj Cichanovská. Líderka bieloruskej opozície sa usiluje o zosadenie dlhodobého bieloruského vodcu Alexandra Lukašenka, chce aby sa zodpovedal za svoje činy a chce priviesť demokraciu do krajiny. Vzhľadom na to, že svet zamestnávajú dve intenzívne vojny a mimoriadne rušný volebný rok, získať si pozornosť je náročné.

Na zozname „dobrákov“ je okrem spomenutých aj niekdajší americký viceprezident a environmentalista Al Gore, šéf Open Society Foundations Alexander Soros, speváčka Angélique Kidjo, podnikateľ a filantrop Bill Gates, biologička a ochrankyňa prírody Jane Goodall a predseda spoločnosti Fortescue a filantrop Andrew ‘Twiggy’ Forrest.

Viac k témam: Bieloruská opozícia, Bieloruský prezident, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Medzi „dobrákmi“ Svetového ekonomického fóra sú aj Zelenskyj a Soros, k „špinavcom“ zaradili aj slovenského politika © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -