Na štvrtom občianskom proteste pod Tatrami vystúpi aj exprezident Kiska

0

18.1.2024 (SITA.sk) – V Poprade sa vo štvrtok 18. januára uskutoční už štvrtý občiansky protest proti zrušeniu špeciálnej prokuratúry, navrhovaným zmenám v trestných kódexoch a ďalším krokom vlády.

Medzi rečníkmi tentokrát vystúpi aj bývalý prezident Andrej Kiska. Informovali o tom agentúru SITA organizátorky protestu Lenka Sako a Sofia Trommlerová. Protest sa začne o 18:00 pred nákupným centrom Forum.

Jediným správnym riešením je pokračovať

„Vládna moc i naďalej pokračuje vo valcovaní právneho štátu a demokratických princípov. Nasilu a expresne rýchlo presadzuje zmeny, ktoré zo Slovenska urobia menej bezpečnú krajinu pre drvivú väčšinu jej obyvateľov a, naopak, urobia z nej veľmi bezpečnú krajinu pre pár vyvolených, pre „našich ľudí“,“ skonštatovala Sako. Riadenie štátu zo strany vládnej moci v súčasnosti označila za nekompetentné.

„Posledným dôkazom je dosadenie stredoškolsky vzdelaného bývalého futbalistu do vedenia štátnej spoločnosti Tipos s miliardovými tržbami, aj keď podmienkou na túto pozíciu je vysoká škola,“ uviedla. Vládnej moci tiež vyčíta, že i naďalej pokračuje v dezorientovanej zahraničnej politike.

„Už sa neklaňajú len Rusku, najnovšie premiér a minister zahraničných vecí sympatizujú aj s teroristom zo Severnej Kórei a volajú to sebavedomá zahraničná politika. V takejto situácii je jediným správnym riešením pokračovať v protestoch proti vládnej moci, ktorá sa takto správa,“ zhodnotila Sako.

Zobraziť fotogalériu k článku:
IV. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Ako v béčkovom mafiánskom filme

Trommlerová zase hovorí o tvrdom boji o moc v rámci vládnej koalície. „Najskôr Andrej Danko vydieral svojou prezidentskou kandidatúrou Petra Pellegriniho. Následne, keď sa Dankovi tvrdohlavý bratislavský semafor nevyhol z cesty, karta sa obrátila a mocenskú hru hrajú čelní predstavitelia Hlasu,“ poznamenala.

V súvislosti s nehodou Danka ďalej polícii vyčíta, že o nej neinformovala rýchlo a transparentne, ale útržkovito a spomalene.

„Ak by chcel Pellegrini tlačiť na Danka, aby prestal s útokmi na Pelegriniho, nerobil by to inak. Slovensko sa tak pod vedením tejto koalície stáva krajinou, kde sa havária podpredsedu parlamentu nevyšetruje, ale zneužíva na vybavovanie si účtov. Ako v béčkovom mafiánskom filme,“ zhodnotila Trommlerová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
III. PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Viac k témam: Bývalý prezident, exprezident, protivládny protest
Zdroj: SITA.sk – Na štvrtom občianskom proteste pod Tatrami vystúpi aj exprezident Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -