Ruské letectvo bude po strate lietadla A-50 opatrnejšie, ide o značný úder pre obraz režimu

0

17.1.2024 (SITA.sk) – Zničenie jedného ruského lietadla včasného varovania A-50 nemôže zásadne ovplyvniť rovnováhu síl na fronte, ale pravdepodobne prinúti Rusko k väčšej opatrnosti na oblohe. Povedal to hovorca vzdušných síl Ukrajiny plukovník Jurij Ihnat v rozhovore pre Ukrajinskú pravdu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ihnat pripomenul, že lietadlo A-50 má radar s dlhým dosahom, ktorý deteguje vzdušné ciele až do hĺbky 600 kilometrov. Hovorca vzdušných síl Ukrajiny poznamenal, že Rusko má významnú leteckú flotilu. Avšak každá úspešná špeciálna operácia ukrajinskej armády podľa jeho slov vedie k určitým zmenám v taktike Rusov.

„Agresor sa bude pravdepodobne správať opatrnejšie. Ide o značný úder pre ruské letectvo, a čo je najdôležitejšie, pre obraz ruského režimu,“ povedal Ihnat.

Ukrajinskí vojaci v nedeľu nad Azovským morom zostrelili ruské lietadlo včasného varovania A-50 a komunikačné a veliteľské lietadlo Il-22M. Potvrdil to v pondelok na Facebooku hlavný veliteľ ukrajinskej armády Valerij Zalužnyj.

Viac k témam: Ruské lietadlá, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Zostrelené lietadlo
Zdroj: SITA.sk – Ruské letectvo bude po strate lietadla A-50 opatrnejšie, ide o značný úder pre obraz režimu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -