Tankó dúfa, že prípadné nové ministerstvo cestovného ruchu a športu neskončí ako zdemolovaný semafor (video)

0

14.1.2024 (SITA.sk) – Novela kompetenčného zákona, ktorú vetovala prezidentka Zuzana Čaputová, sa vrátila do parlamentu na opätovné prerokovanie.

Čas vystúpení sa rozpočítal

Novelou zákona sa má okrem iného zriadiť nové ministerstvo cestovného ruchu a športu, ktorého iniciátorom bola Slovenská národná strana (SNS) a jej predseda Andrej Danko.

Poslanci si ešte tento týždeň v stredu odhlasovali, že rozprava k tomuto bodu nemôže trvať dlhšie ako 12 hodín. Na základe toho sa rozpočítal čas vystúpení pre jednotlivé poslanecké kluby.

Dankova dopravná nehoda

V rozprave vystúpil aj poslanec Viliam Tankó (hnutie Slovensko), ktorý by privítal, aby po prípadnom zriadení ministerstva mysleli na poskytovanie finančne dostupnej, odbornej a psychologickej pomoci pre športovcov či podporu osvetových a vzdelávacích programov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Dúfam, že toto ministerstvo nebude pán Danko riadiť tak, ako riadil vo štvrtok svoje auto. A nech toto nové ministerstvo neskončí tak, ako ten zdemolovaný semafor,” uviedol v závere vystúpenia poslanec. Tankó svojimi slovami narážal na Dankovu štvrtkovú dopravnú nehodu.

Novelou kompetenčného zákona sa má zriadiť nové Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR. Vláda chce posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom ruchu, čo by malo významne podporiť rozpoznateľnosť značky Slovensko ako bezpečnej turistickej destinácie a vytvoriť v zahraničí priestor pre plynulý rast príjmov tohto sektora. Nové ministerstvo prevezme kompetencie v oblasti cestovného ruchu z Ministerstva dopravy SR a v oblasti športu z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Viac k témam: kompetenčný zákon, Prezidentka SR, Rokovanie NR SR
Zdroj: SITA.sk – Tankó dúfa, že prípadné nové ministerstvo cestovného ruchu a športu neskončí ako zdemolovaný semafor (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -