Danko sa k nehode priznal a ospravedlňuje sa. Dostal som šmyk, hovorí (video)

0

14.1.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 12. januára 17:09

Predseda Slovenskej národnej strany a podpredseda parlamentu Andrej Danko mal v noci zo štvrtka na piatok dopravnú nehodu na jednej z križovatiek v bratislavskej Dúbravke na Saratovskej ulici.

Škvrna viedla do garáže

Šéf národniarov sedel za volantom auta, ktoré podľa informácií portálu Startitup.sk narazilo do semaforu. Svetelná križovatka je momentálne nefunkčná.

Portál zároveň informoval, že Danko nehodu bezprostredne neohlásil na polícii a s nabúraným autom odišiel preč. Polícia ho neskôr našla aj na základe olejovej škvrny, ktorá viedla do politikovej garáže.

Policajný prezident informoval ministra

Redaktorom portálu Danko potvrdil, že bol účastníkom nehody a udalosť okomentoval slovami: „Trafil som stĺp, no a čo, všetko zaplatím, som poistený, nie je to žiaden problém. Všetko je ohlásené na polícii.” Zároveň odmietol reagovať na otázku, či z miesta nehody ušiel ešte pred ohlásením nehody na polícii.

Ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) o Dankovej nehode informoval policajný prezident Ľubomír Solák. Šéf vnútra na dnešnej tlačovej besede uviedol, že nikoho život počas nehody nebol ohrozený a nedošlo ani k škode na majetku. „Podpredseda Národnej rady SR spolupracuje s políciou a dal plné vysvetlenie,” uviedol Šutaj Eštok.

Dankovo priznanie a ospravedlnenie

Danko na margo svojho odchodu z miesta nehody povedal, že so stĺpom by ťažko spisoval poistnú udalosť. Zdôraznil, že sa hlási k tomu, že stĺp poškodil a určite ho zaplatí, ak bude treba.

„Áno, tak ako každý smrteľník, aj ja môžem mať dopravnú nehodu, stalo sa mi to, priznávam sa, dostal som šmyk, čo je asi nič nezvyčajné. Narazil som do stĺpa, ohlásil som to poisťovni, oznámil som to magistrátu. Ak ešte treba niečo urobiť, všetko si splním,” povedal vo videu, ktoré zverejnil na sociálnych sieťach. Dodal, že poskytol súčinnosť polícii a verí, že poisťovňa sa s tým vyporiada.

V súvislosti s nehodou bude začaté trestné stíhanie pre prečin poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová. Upresnila, že ide o paragraf 288 Trestného zákona a trestný čin spáchaný z nedbanlivosti.

„V rámci trestného konania prokuratúra vykoná všetky procesné úkony nevyhnutné pre náležité objasnenie skutkového stavu veci. Orgány prokuratúry apelujú na zdržanlivosť pred vyslovovaním predčasných záverov,“ uviedla Drobová.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Andrej Danko (@andrej_danko_official)

Viac k témam: Dopravná nehoda, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda Slovenskej národnej strany (SNS)
Zdroj: SITA.sk – Danko sa k nehode priznal a ospravedlňuje sa. Dostal som šmyk, hovorí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -