Ukrajina napreduje a vo vojne sa nevzdáva, uvádza poslanec ruskej Štátnej dumy Borodaj

0

11.1.2024 (SITA.sk) – Poslanec ruskej Štátnej dumy Alexander Borodaj vystríha ruských vlastencov, aby sa priskoro netešili z vývoja vojny na Ukrajine.

Predčasné oslavy

Tvrdí, že sa radujú zavčasu a zdôraznil, že Ukrajina sa nevzdáva a nechystá sa vzdať. Ako referuje web dialog.ua, v rozhovore pre ruský Prvý kanál Borodaj povedal, že ukrajinské ozbrojené sily v mnohom výzbrojou prevyšujú ruskú armádu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Začíname priskoro tlieskať,“ vyhlásil Borodaj a podotkol, že správy z frontu sú omnoho nepríjemnejšie. Podľa neho sú ukrajinské jednotky vybavené kamikadze dronmi oveľa schopnejšie ako ruská armáda. Tá podľa Borodaja môže byť rada, že prišla zima.

Ukrajina je v popredí s dronmi

„Vďaka Bohu, teraz prichádza zlé, hnusné počasie. Dážď, sneh a blato sú pre nás tým najlepším počasím,“ vyhlásil Borodaj a dodal, že Ukrajina má pred Ruskom náskok v množstve aj kvalite bezpilotných lietadiel. A to napriek tomu, že Rusko má oveľa väčšie možnosti a zdroje a na Ukrajine dodávky dronov na front ani nerealizuje štát, ale dobrovoľníci.

„Ukázalo sa teda, že ukrajinská občianska spoločnosť je oveľa efektívnejšia ako ruský vojenský kolos,“ povedal ukrajinský novinár a bloger Denys Kazanskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Drony, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina napreduje a vo vojne sa nevzdáva, uvádza poslanec ruskej Štátnej dumy Borodaj © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -