Gruzínsko odmieta tvrdenia, že sa cez krajinu obchádzajú protiruské sankcie

0

12.12.2023 (SITA.sk) – Predseda gruzínskeho parlamentu Šalva Papuašvili opätovne vyhlásil, že územie Gruzínska sa nevyužíva na obchádzanie sankcií, ktoré Európska únia uvalila na Rusko pre jeho otvorenú inváziu na Ukrajinu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu gruzínskeho portálu sova.news.

Bohužiaľ, niektoré médiá v Gruzínsku, mimovládne organizácie a politické strany za uplynulý rok a pol šíria dezinformácie o Gruzínsku. Nie je to prvýkrát, čo počujeme priame vyjadrenia alebo náznaky o obchádzaní sankcií,” povedal Papuašvili.

Americké ministerstvo zahraničia však v lete označilo Turecko, Kazachstan, Gruzínsko, Spojené arabské emiráty a Arménsko za krajiny, ktoré pomáhajú Rusku vyhnúť sa západným sankciám.

Gruzínsko sa snaží získať štatút kandidáta na vstup do Európskej únie. Brusel pritom očakáva, že krajiny, ktoré sa chcú stať členmi bloku, budú koordinovať svoju zahraničnú politiku s EÚ, najmä v otázke sankcií.

Viac k témam: Členské štáty, Sankcie proti Rusku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Gruzínsko odmieta tvrdenia, že sa cez krajinu obchádzajú protiruské sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -