Rusko zintenzívnilo na Ukrajine útoky, chce získať iniciatívu pred prezidentskými voľbami

0

11.12.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 10. decembra, 12:08 

Ruská armáda zintenzívnila svoje ofenzívne akcie napriek nepriaznivým poveternostným podmienkam, aby získala iniciatívu pred ruskými prezidentskými voľbami, ktoré budú v marci.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa amerického Inštitútu pre štúdiu vojny (ISW) Kyjev opakovane konštatuje, že ruskí vojaci podnikajú útočné operácie na väčšej časti frontu, vrátane hraníc Charkivskej a Luhanskej oblasti, okolia miest Bachmut a Avdijivka a západnej časti Záporožskej oblasti. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ukrajinská armáda si však podľa ISW udržiava iniciatívu na juhu Ukrajiny, o čom svedčia vytrvalé ukrajinské protiútoky v západnej časti Záporožskej oblasti a väčšia ukrajinská prítomnosť na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti.

Ruská raketa zasiahla aj areál firmy v ukrajinskom meste Kryvyi Rih, protivzdušná obrana Ukrajiny ju však zostrelila. Trosky poškodili areál firmy a dve nákladné autá. Nijakí ľudia však neboli zranení. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje správu vojenskej administratívy Dnipropetrovskej oblasti.

Ruskí vojaci v noci na nedeľu v Dnipropetrovskej oblasti ťažkým delostrelectvom bombardovali aj mesto Nikopoľ ležiace na západnom brehu rieky Dnipro. Nijaké obete na životoch neboli hlásené.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – december 2023 (fotografie)

Viac k témam: analytici, Bachmut, Prezidentské voľby v Rusku, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Rusko zintenzívnilo na Ukrajine útoky, chce získať iniciatívu pred prezidentskými voľbami © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -