Na opozičnom proteste pred parlamentom sa zišli desiatky ľudí, Matovič vystúpil s príhovorom (video+foto)

0

9.12.2023 (SITA.sk) – Niekoľko desiatok ľudí sa zišlo o 17:00 pred parlamentom na proteste, ktorý zorganizovalo opozičné hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO). Cieľom protestu bolo upozorniť verejnosť na to, že vládna koalícia sa chystá uniesť právny štát, a to narýchlo pred sviatkami, aby si to nikto nevšimol.

Kritizovali rušenie Úradu špeciálnej prokuratúry, ale aj ďalšie kroky vlády. S príhovormi vystúpili predseda hnutia Slovensko Igor Matovič, predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš, ale aj predseda strany Demokrati Jaroslav Naď či členovia predsedníctva KDH Martin Šmilňák a Marián Čaučík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prišli aj predstavitelia ďalších opozičných strán NOVA, Kresťanská únia a Za ľudí.

„Predstavitelia Progresívneho Slovenska a SaS povedali, že dnes neprídu, lebo majú vlastný protest pred úradom vlády. Ja verím, že sa to nejak utrasie, aby sme sa všetci dohodli na jednej akcii a boli sme jednotní, pretože teraz je čas potlačiť ego, ľudia chcú vidieť jednotu,“ povedal Šipoš.

Matovič vyzval protestujúcich, aby sa zúčastnili aj na proteste s názvom Zastavme ich, ktorý organizujú strany Progresívne Slovensko a Sloboda a Solidarita pred Úradom vlády SR o 18:00.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zároveň dodal, že považuje za fatálnu chybu predstaviteľov týchto strán to, že „povyšujú svoj záujem nad záujem verejný.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
PROTEST: Zastavme ich! (fotografie)

Viac k témam: Opozícia, Podpredseda strany Demokrati, predseda hnutia Slovensko, Protest
Zdroj: SITA.sk – Na opozičnom proteste pred parlamentom sa zišli desiatky ľudí, Matovič vystúpil s príhovorom (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -